DAF będzie montował ciężarówki w Australii, w fabryce Kenwortha – to odpowiedź na rosnący popyt

daf_kenworth_australia

Ciężarówki marki DAF cieszą się w Australii coraz większą popularnością. Dlatego też koncern Paccar podjął decyzję o rozpoczęciu ich montażu na miejscu. I tak, od sierpnia 2018 roku, DAF-y będą montowane w Bayswater, na zachodnim wybrzeżu Australii.

Dotychczas DAF-y trafiły do Australii jako gotowe pojazdy. Wiązało się to jednak z szeregiem ograniczeń, jak mniejsza dostępność nietypowych konfiguracji, czy znacznie wyższe podatki importowe. Teraz więc z Europy do Australii wyśle się zestawy do montażu, a złożenie tego w całość będzie już zadaniem samych Australijczyków. Co też ciekawe, odbędzie się to w tym samym zakładzie, w którym budowane są ciężarówki amerykańskiej marki Kenworth. Fabryka w Bayswater wytwarza je tam już od 47 lat, mając na swoim koncie ponad 60 tys. egzemplarzy.

Dla wyjaśnienia jeszcze dodam, że w Australii DAF nadal oferuje pojazdy z epoki Euro 5, na czele z modelem XF105. Bardzo popularnym pojazdem jest tam także mniejszy CF, sprzedawany także z 510-konnym silnikiem MX-13.

Poniżej zamieszczam australijskich konfiguracji.

Jedną z nich opisałem pokrótce opisać:

Australijski hakowiec o długości 27,5 metra – to DAF XF105 z 510-konnym silnikiem

daf_xf_australia_pociag_drogowy_2 daf_xf_australia_pociag_drogowy_3 daf_xf_australia_pociag_drogowy_4 daf_xf_australia_pociag_drogowy_5 daf_xf_australia_pociag_drogowy_6 daf_xf_australia_pociag_drogowy_7 daf_xf_australia_pociag_drogowy_8 daf_xf_australia_pociag_drogowy_9 daf_xf_australia_pociag_drogowy_10 daf_xf_australia_pociag_drogowy_11 daf_xf_australia_pociag_drogowy_12 daf_xf_australia_pociag_drogowy_13 daf_xf_australia_pociag_drogowy_14