OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Kwiecień, 2017

DAF A1600 z 1965 roku, ciągle u pierwszego właściciela – wygląda pięknie, a od remontu minęło 30 lat

daf_cf_zabudowa_przeprowadzki_1

Dach, po którym można chodzić, winda załadunkowa, której platforma wjedzie na sześć metrów w górę, a wszystko na podwoziu trzyosiowego DAF-a CF 370 Space Cab – jak prezentowałem tutaj, dzisiaj holenderska firma De Haan dysponuje naprawdę profesjonalnym sprzętem do przeprowadzek. Okazuje się jednak, że jest to też przedsiębiorstwo, które ma duże poszanowanie dla tradycji. Na firmowym parkingu cały czas można bowiem spotkać ciężarówkę, od której historia tej firmy się rozpoczęła.

Mówimy tutaj o DAF-ie A1600 z 1965 roku. Firma De Haan kupiła ten pojazd jako nowy, przy okazji zmieniania specjalizacji na profesjonalne usługi przeprowadzkowe. Wybrano przy tym konfigurację ze 110-konnym silnikiem i 12,7-tonową dopuszczalną masą całkowitą, pozostawiającą około 8 ton ładowności. Co też ciekawe, już od nowości ciężarówka była wyposażona w zabudowę o wymiennych nadwoziach, pozwalającą zdjąć kontener na czas rozładunku i w tym czasie, z kolejnym kontenerem, zrealizować kolejne zlecenie. Najciekawszy jest jednak fakt, że DAF  ten nigdy nie został sprzedany. Mamy tutaj więc do czynienia z samochodem, który od 52 lat należy do pierwszego właściciela.

daf_a1600_przeprowadzki_de_haan_2 daf_a1600_przeprowadzki_de_haan_3

Tę wyjątkową ciężarówkę spotkał ostatnio Czytelnik Arkadiusz. Jak widać na jego zdjęciach, pojazd jest w doskonałym stanie wizualnym i zwraca uwagę oryginalnym malowaniem sprzed lat. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że tak wspaniały wygląd nie jest zasługą żadnego świeżego remontu. Owszem, samochód był odnawiany, lecz miało to miejsce ponad 30 lat temu, w latach 80-tych. Wcześniej zaś, przez 15 lat od momentu zakupu, ciężarówka nieustannie pracowała przy przeprowadzkach.

Dzisiaj opisywanego DAF-a nikt już meblami nie ładuje. Jeździ on za to na zloty i pokazy, pełniąc przy okazji rolę reklamową. Nie da się bowiem ukryć, że 52 lata doświadczenia w specjalistycznym transporcie tego samego typu to doskonała rekomendacja.

Poniżej: ten sam pojazd na historycznym zdjęciu

daf_a1600_przeprowadzki_de_haan_1

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. 1228 napisał(a):

    Czyżby był na poduchach?

  2. 13*60 napisał(a):

    I ten profil opony…pełny pisk w zakrętach 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.