OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Kwiecień, 2019

Dacia Logan Pickup z przyczepą i typowo ciężarowym tuningiem – w limit 2,4 tony zmieści się idealnie

Gdy Parlament Europejski zatwierdził pomysł tachografów dla pojazdów powyżej 2,4 tony, w sieci od razu zaroiło się od fotomontaży. Wizje ultra lekkich busów na międzynarodówkę powstały między innymi na bazie Fiata Doblo, Poloneza Trucka, Dacii Dokker, czy nawet osobowego Volkswagena Jetty.

Teraz jednak przyjrzymy się autu, które jak najbardziej powstało i zapewne nadal istnieje. Samochód ten sfotografowałem w Belgii, w listopadzie 2012 roku, na paradzie samochodów ciężarowych Truckrun Kortijk Zuid. Była to Dacia Logan Pickup z przyczepą, ewidentnie należąca do miłośnika ciężkiego transportu.

Malutki pickup miał na sobie typowo ciężarowy tuning, na czele z dodatkowym oświetleniem i charakterystycznymi kołpakami. Przestrzeń ładunkowa została przykryta plandeką, natomiast z tyłu jechała lekka przyczepa. Wystarczyło to, by pojazd wzbudził na imprezie ogromne zainteresowanie i naprawdę nieźle wyglądał wśród pełnowymiarowych ciężarówek.

Wnętrze modelu Logan Pickup:

Oczywiście nie ma tutaj mowy o żadnym długodystansowym charakterze, gdyż w Dacii Logan Pickup ciężko byłoby jakkolwiek spać. Sama za siebie mówi zwłaszcza szerokość nadwozia, wynosząca zaledwie 173 centymetry. Za to DMC idealnie pasuje do planowanego, 2,4-tonowego limitu. Sam Logan Pickup ma bowiem DMC około 1900 kilogramów i na przyczepkę zostaje nam dodatkowe pół tony. Innymi słowy, pod transport bez tachografu byłoby jak znalazł 😉

Dla przypomnienia dodam, że Parlament Europejski oraz Komisja Europejska chciałyby objąć tachografami pojazdy o DMC powyżej 2,4 tony, w przypadku wykonywania przez nie transportu międzynarodowego. Więcej na ten temat możecie przeczytać poniżej, a ponadto dołączam fotomontaż z Fiatem Doblo Work Up, wykonany do jednego z wymienianych tekstów.

2,4-tonowe “busy” to przyszłość lekkiego transportu? Czy odpowiednie auta istnieją w ogóle na rynku?

Tachografy dla busów poparte przez Parlament Europejski – nowy limit 2,4 tony coraz bardziej prawdopodobny