Dacia Duster w wersji pickup na przedprodukcyjnych testach, czyli mała użytkowa niespodzianka

dacia_duster_pickup_test_produkcja_2014_2

Kiedy pod koniec ubiegłego roku (TUTAJ) prezentowałem zdjęcia Dacii Duster przebudowanej na pickupa przez firmę Romturingia, napisałem, że sama Dacia nie zamierza wprowadzać tego typu pojazdu do fabrycznej produkcji. Teraz jednak powinienem cofnąć te słowa, bo w Rumunii sfotografowano testowego Dustera, który jako pickup wyjechał już z fabryki. Wskazują na to rejestracje pojazdu, które charakterystyczne są dla pojazdów testowanych przez samą Dacię.

Trzy fotografie mogą wskazywać, że Rumuni i Francuzi zmienili zdanie odnośnie Dustera w wydaniu pickup i planują wprowadzenie tego typu pojazdu do produkcji. Miałby to najwyraźniej być krótki pojazd o typowo użytkowym charakterze, który będzie miał tylko dwa miejsca, a jednocześnie nie będzie bał się dużych ciężarów oraz dróg położonych z dala od cywilizacji.

Taki dwumiejscowy Duster mógłby być w naszym kraju także sposobem na bardzo tanią jazdę. W przypadku dwuosobowego pickupa przysługuje nam bowiem pełne odliczenie VAT-u, co mogłoby uplasować ceny pojazdu oraz jego koszty jego eksploatacji na wyjątkowo atrakcyjnym poziomie.

dacia_duster_pickup_test_produkcja_2014_2 dacia_duster_pickup_test_produkcja_2014_1 dacia_duster_pickup_test_produkcja_2014_3

Źródło zdjęć: Masini romanesti: Dacia, Oltcit, Aro