OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Październik, 2014

Dacia Duster Pickup dla Ameryki Południowej, czyli uniwersalne auto, którego oczekuje się też w Europie

dacia_duster_oroch_renault_5

Dacia Duster w wersji pickup, choć oficjalnie nie znajdująca się w ofercie marki, już kilkukrotnie pojawiała się na 40ton.net. Ostatnio pisałem na przykład o partii 500 Dusterów pickup, które trafiły do największego rumuńskiego koncernu wydobywczego, w oparciu o wyjątkowe zamówienie u samego producenta (szczegóły TUTAJ). Dacia i Renault cały czas jednak podkreślały, że Duster pickup w oficjalnej na razie się nie pojawi. Czyżby przyszedł teraz czas na zmianę zeznań?

Na 28. Targach Samochodowych w São Paulo (Brazylia) odbyła się światowa premiera pokazowego Renault Duster Oroch. Samochód został zaprojektowany przez centrum designu Renault w Ameryce Łacińskiej (RDAL), mieszczące się w São Paulo. Dlaczego akurat tam? No cóż, pickupy stanowią prawie 75% rynku lekkich samochodów użytkowych w Ameryce Południowej, co oznacza nieco ponad 920 000 pojazdów. Firma Renault zapowiedziała już, że ma zamiar zaistnieć na tym rynku z co najmniej dwoma modelami pojazdów.

Duster Orchan jest oczywiście na razie prototypem i ewentualne wersja produkcyjna będzie na pewno mniej futurystyczna. Czy duży pickup na bazie Dustera pojawi się jednak także w Europie? Na ten temat niestety nadal nic nie wiadomo.

Galeria zdjęć:

dacia_duster_oroch_renault_1 dacia_duster_oroch_renault_2 dacia_duster_oroch_renault_3 dacia_duster_oroch_renault_4 dacia_duster_oroch_renault_5 dacia_duster_oroch_renault_6

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    Ostatnio jechałem z Piły w kierunku Bydgoszczy i w połowie drogi spotkałem stojący na poboczu pickup Dacii,ale wyglądał jak Logan Pickup. Produkują takie coś?

  2. esgeo napisał(a):

    Wygląda świetnie, a do tego ma znaczek Renault :p W zeszłym roku będąc w delegacji w Dychowie (woj. lubuskie) na nocleg, gdzie spaliśmy, zjechało się około dziesięciu Dusterów ze znaczkiem Renault na rosyjskich tablicach. Domyślam się, że Rosjanie wolą kupować Renault w cenie Dacii niż Dacię.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.