Dachowe panele słoneczne w kolejnych ciężarówkach DHL – tym razem to 15 niemieckich „solówek”

Maty solarne na dachach ciężarówek najwyraźniej się sprawdzają. Do takich wniosków musiała dojść firma DHL, która zdecydowała się na kolejne 15 ciężarówek z takim rozwiązaniem.

O solarach stosowanych przez DHL głośno było w połowie ubiegłego roku. Firma rozpoczęła wówczas brytyjski test naczep, w których energia słoneczna zasila oświetlenie, windy rozładunkowe oraz ruchome pokłady (zdjęcie powyżej). Teraz natomiast podobną inwestycję poczyniono w Niemczech, z udziałem 12-tonowych „solówek”.

DHL doposażył w panele słoneczne 15 nowych MAN-ów TGL, przekazanych do pięciu niemieckich oddziałów. W każdym z nich energia słoneczna ma służyć do zasilania układów klimatyzacji oraz wind rozładunkowych. W efekcie silniki spalinowe mają zostać odciążone, zmniejszając apetyt na paliwo o nawet 5 procent.

Co też ciekawe, również w przypadku tych niemieckich pojazdów DHL zdecydował się na współpracę z Brytyjczykami. Za dostarczenie solarów oraz wykonanie całej instalacji odpowiadała bowiem brytyjska firma Trailar.