Cztery generacje wywrotek Renault Trucks na jednym placu – od serii C, poprzez Keraxa, aż po serię G

renault_serii_g_renault_serii_c_1

Niedawno prezentowałem pięć generacji długodystansowych ciężarówek Volvo zaparkowanych obok siebie przy okazji wydania nowego FH 420 firmie Mussche Transport. Trochę dawniej prezentowałem sześć generacji długodystansowych ciężarówek marki Mercedes-Benz również zaparkowanych obok siebie i również ustawionych tak z okazji wydania nowego pojazdu. Co pokaże zaś dzisiaj? Dzisiaj będą cztery generacje budowlanych pojazdów Renault Trucks, które zebrały się ostatnio pod brytyjskim dealerem Renault Trucks South.

Wszystko przez firmę Fleetwood Grab Services Limited, do której floty trafiło 32-tonowe Renault C440 z układem osi 8×4, dźwigiem marki Epsilon oraz samowyładowczą zabudową. Co ciekawe, nowa ciężarówka będzie pracowała ramię w ramię z egzemplarzem dawnej serii G, który wyjechał na drogi w 1995 roku i od tamtego czasu przejechał dla Fleetwood 750 tys. mil, czyli jakieś 1,2 miliona kilometrów.

Powoli robi się z tego ładna galeria zdjęć. Od góry: „Renówki” z tego tekstu, Volva opisywane TUTAJ oraz Mercedesy opisywane TUTAJ. W dużym rozmiarze zdjęcie czterech generacji wywrotek można pobrać TUTAJ. Mercedesy w dużym rozmiarze czekają TUTAJ.

renault_serii_g_renault_serii_c_2volvo_fh_fh12_f12_historia_porownanieloos_mercedes_actros_ng_sk