Czterech polskich kierowców odznaczonych medalami IRU – to nagroda za 20 lat bezpiecznej pracy

odznaczenia_iru_link_01

Przyznawane od 1969 roku medale Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego IRU to chyba najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie może dzisiaj otrzymać polski kierowca. Tym większe gratulacje należą się więc czterem kierowcom, którzy otrzymali takie medale oraz pamiątkowe dyplomy w miniony poniedziałek. Panowie Adam Gad, Krzysztof Wojciechowski, Mariusz Matecki oraz Mirosław Majewski, wszyscy zatrudnieni w firmie LINK, spełnili stawiane przez IRU warunki i mogli dołączyć do zaszczytnego grona wyróżnionych.

Wśród wspomnianych warunków znajduje się przede wszystkim wykonywanie zawodu kierowcy nieprzerwanie przez 20 lat, przejeżdżając w tym czasie co najmniej milion kilometrów, a jednocześnie nie powodując żadnego wypadku, w którym ktoś doznałby uszkodzeń ciała. Ponadto przez ostatnie 5 lat trzeba pracować w tej samej firmie, a przy tym nie odnotować żadnego poważnego wykroczenia przeciwko przepisom drogowym, celnym lub administracyjnym. Dodatkowy warunek to też bycie zgłoszonym jako kandydat do nagrody, czego musi dokonać sam pracodawca.

Przekazanie odznaczeń IRU odbyło się w siedzibie firmy LINK w Wiązownie. W uroczystości uczestniczyli nagrodzeni kierowcy, przedstawiciel zarządu firmy, a także przedstawiciel związku ZMPD, który współpracuje z Międzynarodową Unią Transportu Drogowego w IRU.

odznaczenia_iru_link_10 odznaczenia_iru_link_7 odznaczenia_iru_link_5 odznaczenia_iru_link_6 odznaczenia_iru_link_11