Czeskie myto z wydłużonym terminem płatności – można odczekać do 90 dni

Polskie apele o tymczasowe wstrzymanie w systemie viaTOLL niestety obeszły się bez efektu. Za to w Czechach można liczyć na pewną drogową ulgę. Co prawda tamtejszy rząd też nie zawiesił naliczania opłat, ale za to przesunął w czasie ich pobieranie.

Zgodnie z rządową rezolucją, termin płatności za opłaty drogowe został wydłużony do 90 dni. Dotyczy to faktur, które zostaną wygenerowane za okres między 1 kwietnia a 31 lipca, w ramach płatności typu „post pay”. Wszystko zaś po to, by zwiększyć płynność finansową firm w obliczu rynkowych problemów.

Nieco inaczej wygląda sytuacja przewoźników, którzy rozliczają się za czeskie myto przy użyciu kart płatniczych. Tutaj o możliwości odroczenia spłat decyduje sam operator karty, a ponadto można się spotkać z dwoma różnymi terminami.

DKV, Benzina, CCS, Diners Club, LogPay, MOL, PaySystem, Plose oraz WAG odroczyły płatności do 90 dni, dla przejazdów odnotowanych między 1 kwietnia a 31 lipca. Za to w przypadku kart MV, Total oraz AS24 dotyczy to przejazdów odnotowanych po 1 maja.

Oficjalną, czeską informację znajdzie pod tym linkiem.