Czesi przestrzegają przed wypadkami z udziałem drogowców – na stacji stoi wrak, do sieci trafiają zdjęcia

rsd_wypadki_na_autostradzie_instalacja_1

Jadąc w kierunku Brna czeską autostradą D1, na pierwszej stacji benzynowej za zjazdem na Odry, można zostać Renault Master z wbitą w nadwozie przyczepą. Jest to samochód należący do czeskiej służby drogowej ŘSD. Przed wypadkiem służył on do zabezpieczenia prac prowadzonych na autostradzie, natomiast teraz pełni formę przestrogi dla innych kierowców. Ustawiono je obok parkingu, wraz z tablicą informującą o wypadku, pokazując jak istotne jest zachowanie ostrożności w obliczu robót drogowych.

Opisywany Master niecały miesiąc temu wykonywał swoją codzienną pracę na autostradzie A1. Za nim jechała przyczepa z tablicą ostrzegawczą, podczas gdy przed samochodem odnawiano akurat oznakowanie drogi. I właśnie wtedy na przyczepę oraz samo Renault najechała ciężarówka. Zginął przy tym jeden z pracowników ŘSD, który w momencie zdarzenia znajdował się akurat przy samochodzie.

Co zaś najgorsze, to tylko jeden z przykładów tego typu zdarzeń. Mają one miejsce na tyle regularnie, że ŘSD prowadzi nawet specjalny dział ze zdjęciami z wypadków na swojej stronie internetowej. Poniżej zamieszczam takie fotografie tylko z tego roku, prezentujące sześć różnych zdarzeń:

rsd_wypadki_na_autostradzie_1 rsd_wypadki_na_autostradzie_2 rsd_wypadki_na_autostradzie_3 rsd_wypadki_na_autostradzie_4 rsd_wypadki_na_autostradzie_5 rsd_wypadki_na_autostradzie_6