OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Maj, 2019

W częściowo zarwaną już kładkę uderzyła ciężarówka z żurawiem – dwie osoby zakleszczone we wraku

Kładka nad ulicą Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie przyciąga ostatnio nieszczęścia. Najpierw, w połowie kwietnia bieżącego roku, zawaliło się jedno z przęseł. Konstrukcja częściowo się wówczas zarwała, a jeden z robotników w ostatniej chwili zdążył spod niej uciec.

Do kolejnego wypadku doszło w miniony czwartek, 16 maja. To zdarzenie możecie zobaczyć na powyższym filmie, wykonanym przez kamerę miejskiego monitoringu. Wyraźnie widać tam MAN-a L90, który jechał z częściowo rozłożonym HDS-em. Ramię żurawia zahaczyło więc o kładkę, a cały przód pojazdu został podniesiony.

Uderzenie o kładkę zmiażdżyło niewielką kabinę, a kierowca i pasażer zostali zakleszczeni we wraku. Obaj mężczyźni mieli obrażenia ciała, więc po uwolnieniu przez strażaków zostali przetransportowani do szpitala. Tymczasem kładka mogła odnotować kolejne uszkodzenia, które będą musieli zweryfikować specjaliści.

Liczne zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikował lokalny serwis „lubin.naszemiasto.pl”. Do fotografii tych przejdziecie poniżej: