Czerwony Polonez Truck z silnikiem od BMW 318 iS, czyli nietypowy sposób na wydanie 5 tysięcy złotych

holden_ute_v8

Australijczycy mają swojego Holdena UTE (powyżej), a Amerykanie stworzyli swego czasu Chevroleta Silverado SS oraz Forda F-150 Lightning. Tymczasem w Polsce można było ostatnio kupić amatorsko zmodyfikowanego Poloneza Trucka, który nie tylko ciekawie wyglądał, ale także musiał mieć bardzo interesujące osiągi.

Czerwona półciężarówka została wyceniona na 5 tys. złotych, co jak na Poloneza Trucka z 1994 roku jest oczywiście kwotą niemałą. Kiedy jednak ktoś otworzył tutaj pokrywę silnika, kwestia wysokiej ceny szybko się wyjaśniała – czekał tam 140-konny silnik z BMW 318 iS, połączony z automatyczną skrzynią biegów. Ponadto samochód miał za sobą remont nadwozia, polegający nie tylko na kompletnym malowaniu, ale także na pozbyciu się rdzy i uzupełnieniu ubytków. Jak wiadomo, w Polonezie coś takiego to rzecz najwyższej wagi.

Stety lub niestety, ogłoszenie szybko zniknęło z „Allego”, lecz jego archiwalną wersję cały czas możecie oglądać TUTAJ. Ponadto poniżej zamieszczam pamiątkowe zrzuty ekranu:

polonez_truck_czerwony polonez_truck_czerwony_3 polonez_truck_czerwony_2 polonez_truck_czerwony_4