W czerwcu zamówili 500 DAF-ów XF, teraz zażyczyli sobie kolejne 1500 sztuk – Girteka znowu rozszerza flotę

Od ostatniego artykułu na temat Girteki nie minęła nawet doba. Teraz jednak znowu napiszę o tej firmie, jako że zamówienia na 1500 ciągników siodłowych po prostu nie da się przemilczeń.

Te 1500 nowo zamówionych ciężarówek to ciągniki siodłowe DAF XF. Litewski przewoźnik zdecydował się warianty z 480-konnym silnikiem oraz tempomatem PCC, który przewiduje topografię terenu.

Dlaczego wybrano właśnie DAF-y? Wszystko ma być związane z zamówienie na 500 egzemplarzy modelu XF, złożonym w czerwcu bieżącego roku. Samochody te odebrano już w większych ilościach i firma ma być z nich bardzo zadowolona. Dlatego w ramach kolejnego rozszerzenia floty również zdecydowano się na holenderską markę.

Co przy okazji zwraca uwagę, to zdjęcie dołączone do informacji na temat nowego zamówienia. Prezentuje ono DAF-y XF z kabinami typu Space Cab, a więc ze średnim podwyższeniem dachu. Tymczasem dotychczas Girteka miała zwyczaj zamawiać ciężarówki ze znacznie większymi kabinami. Volva wybierano w wariantach XL, Mercedesy otrzymywały nadwozia BigSpace, a i pierwsze zamówione DAF-y miały szoferki typu Super Space Cab.