rekrutuj 40ton665
Opublikowane 28 Marzec, 2017

Do Czech dotarł pierwszy transport międzynarodowy z elektronicznym listem przewozowym e-CMR

mandersloot_e-cmr_czechy

Elektroniczne listy przewozowe, znane pod symbolem e-CMR, dotarły także do naszych południowych sąsiadów. Na początku tego tygodnia z Holandii do Czech przejechała bowiem ciężarówka, której kierowca nie miał przy sobie zwykłej, papierowej “CMR-ki”. Było to niewielkie Volvo FE250 z firmy Mandersloot, mające w zabudowie ładunek świeżych kwiatów.

Tym samym firma Mandersloot stała się jednym z pierwszych przewoźników, którzy mieli okazję wypróbować e-CMR w ruchu międzynarodowym. Trzeba bowiem przypomnieć, że zupełnie pierwszy taki transport miał miejsce ledwie dwa miesiące temu, na trasie między Hiszpanią a Francją. Po co natomiast te testy i dlaczego rezygnacja z papieru ma być tak istotna? Jak podkreślają organizatorzy projektu, rezygnacja z papierowych “CMR-ek” oznacza uproszczenie procedur, ograniczenie kosztów i ułatwienie przechowywania dokumentacji. Wylicza się, że w samej tylko Holandii korzyści administracyjne pozwoliłyby oszczędzić w ten sposób 180 milionów euro rocznie. Z drugiej jednak strony nadal nie brakuje krajów, które nie chcę akceptować listów wyświetlanych na ekranie komputera lub tabletu i utrudniają rozwój projektu. Wśród nich jest między innymi Polska.

elektroniczny_list_przewozowy_tablet

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Martinez napisał(a):

  Bo w Polsce jak nie ma pieczątki, podpisu, sterty papierów karmiących biurokrację to urzędnicy są chorzy.

 2. Diabeł napisał(a):

  Polska przewoźnik nie być głupa. Jak chcieć w chuja przyciąć z neutralizacja, nie można elektroniczny CMR’ka. Potrzeba mieć umieć kombinacja. To jest jak być Media Markt, nie być dla idiota. Polska język trudna język. Bądź mądre, bądź jak Polska przewoźnika.

 3. Marley napisał(a):

  może nie są chorzy ale mają świadomość,że jak nie ma pieczątki, podpisu, sterty papierów karmiących biurokrację to będą….zbędni

 4. dono napisał(a):

  Dlugo to trwalo, ale widac, ze cos sie rusza. Ciekawe, czy reszta papierkow tez bedzie elektroniczna? El. CMR i sterta specyfikacji, invoice i innej makulatury- toz to chore.

Odpowiedz