Czas pracy w transporcie drogowym obowiązujący od lutego 2022 r.: webinar E100 Academy

Publikacja na zamówienie

W lutym 2022 roku zaczęły obowiązywać pierwsze zmiany Pakietu Mobilności wpływające na ustawę o transporcie drogowym oraz sposób liczenia czasu pracy kierowców. Z tej okazji firma E100 zaplanowała dla Państwa darmowy webinar z serii E100 Academy, który pozwoli zaznajomić się ze wszystkimi nowościami. Webinar odbędzie się online 24.03.2022 (czwartek) o godz. 11:00 za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Formularz zapisu oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Program szkolenia

 1. Źródła prawa w zakresie czasu pracy kierowców
 2. Zakres uprawnień organów Państwowej Inspekcji Pracy
 3. Czas pracy kierowców – ustawa o czasie pracy kierowców
 • wyjaśnienie podstawowych pojęć
 • ewidencjonowanie czasu pracy kierowców – zasady prawidłowego prowadzenia ewidencji po zmianach wprowadzonych od lutego 2022
 • aktywności kierowców wliczane do czasu pracy
 • systemy czasu pracy – rodzaje i możliwości ich wprowadzenia
 • praca w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej
 1. Podróż służbowa kierowcy
 2. Środki prawne stosowane przez inspektorów pracy
 3. Pytania

Prelegentka

Webinar prowadzony będzie przez ekspertkę ds. Kontroli, Agnieszkę Bochniak. Z wykształcenia prawnik. Zawodowo, praktyk z ponad dwudziestoletnim letnim doświadczeniem w działalności nadzorczo-kontrolnej. Od roku 2008 specjalizuje się w czasie pracy kierowców oraz czasie jazdy. Nie są jej obce zagadnienia dotyczące obowiązkowych przerw w jeździe i odpoczynki kierowców. Posiada wieloletnie doświadczenie jako szkoleniowiec. Prowadzi szkolenia z zakresu ochrony stosunku pracy w tym z zakresu czasu pracy i czasu pracy kierowców. Od 12 lat zajmuje się również pracą dydaktyczną na uczelniach wyższych, prowadząc zajęcia ze słuchaczami studiów podyplomowych.

Czym jest E100 Academy?

E100 Academy to program bezpłatnych szkoleń w formie webinarów, na których poruszane się najbardziej gorące tematy z branży TSL. Nie są to jednostronne wykłady, lecz bardziej spotkania, podczas których każdy uczestnik może zadać pytanie, poprosić o doprecyzowanie lub uzupełnienie nurtujących go kwestii. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Twórcą programu szkoleń E100 Academy jest międzynarodowy dostawca usług biznesowych dla firm transportowych, E100. Szeroki pakiet usług dla przewoźników obejmuje przede wszystkim karty paliwowe, opłaty drogowe (multiurządzenia), zwrot VAT i akcyzy oraz faktoring.  Więcej informacji na temat oferty można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.