Cywilny zestaw najechał na cysterny amerykańskiego wojska – osiem osób w szpitalu

Powyżej: amerykańska cysterna wojskowa Oshkosh „HEMTT”, o DMC do 49 ton – prawdopodobnie taka sama, jak w niemieckim zdarzeniu

W Niemczech doszło do bardzo groźnego zdarzenia z udziałem wojskowych, amerykańskich ciężarówek. Cztery pojazdy spłonęły, a co najmniej osiem osób zostało rannych.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano, na autostradzie A3 między Norymbergą a Regensburgiem. Na pasie awaryjnym zatrzymał się wówczas konwój trzech amerykańskich ciężarówek wojskowych, w tym dwóch ciężkich, paliwowych cystern. Tymczasem prawym pasem autostrady nadjechał cywilny ciągnik siodłowy z naczepą przewożący ładunek trocin.

Cywilna ciężarówka zahaczyła o pojazdy Amerykanów, nie tylko się na nich rozbijając, ale też wywołując pożar. Ogień niemal natychmiast objął wszystkie cztery pojazdy i stąd też tak duża liczba poszkodowanych. Łącznie osiem osób trafiło do szpitala, poza fizycznymi obrażeniami doznając także zatrucia dymem.

Dlaczego natomiast Amerykanie zatrzymali się na pasie awaryjnym i czy ich pojazdy były odpowiednio oznaczone? Odpowiedzi na te pytania ma dostarczyć dochodzenie, które najprawdopodobniej będzie prowadzone przez wojskowe władze.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia: