rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Styczeń, 2017

Cyrk postanowił wymienić wszystkie ciężarówki na zaledwie pięcioletnie, wykupując kontrakt serwisowy

dania_cyrk_jedenascie_ciagnikow

 

Ciężarówki pracujące w cyrkach to temat na całą książkę. Chyba nigdzie w Europie (oczywiście poza Grecją) nie znajdziemy bowiem tak starego sprzętu, jednocześnie pozostającego w ciągłym użytku. I dlatego też decyzja duńskiego Circus Arena, będącego największym cyrkiem w całej Skandynawii, jest tak interesująca.

Dotychczas Circus Arena miało w swojej flocie ciężarówki najróżniejszego typu, w wielu przypadkach mające po 25 lat. I choć były to często pojazdy o niewielkich przebiegach, ich eksploatacja coraz częściej okazywała się problematyczna. Dlatego też, czyniąc przygotowania do sezonu 2017, zarządzający cyrkiem Benny Berdino postanowił podliczyć wszelkie wydatki na flotę. O wyniku tych obliczeń świadczy podjęta krótko później decyzja.

Chcąc zmniejszyć koszty transportu i ograniczyć problemy generowane przez sprzęt, Circus Arena postanowiło zakupić aż jedenaście ciężarówek używanych, lecz stosunkowo świeżych. Ostatecznie wybór padł na grupę identycznych ciągników siodłowych Scania G400 Highline, mających po około 400 tys. przebiegu i wyprodukowanych pod koniec 2011 roku. Pojazdy te mają zastąpić całą dotychczasową flotą cyrkowych ciężarówek i będą towarzyszyły artystom także w wyjazdach międzynarodowych. Jakby tego było mało, cyrk zdecydował się też na kontrakt serwisowy. Jest to kontrakt Scania Classic, przeznaczony specjalnie dla pojazdów starszych niż pięcioletnie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. edek napisał(a):

    To się pan zna na ciężarówkach:) Kupić Scanie z silnikami XPI których nikt nie chce i które kosztują nawet 50% ceny odpowiedników z PDE to jest strzał kulą w płot! Najgorszy silnik w historii SCANII, 500-600 tyś km i remont za 10-15 tyś euro. Już nawet Iveco byłoby lepsze.

  2. A tam napisał(a):

    Przecież oni te 500tyś będą kręcić dobre 10lat. Więc jeżeli jest to tylko 1 mankament tego auta to im się to opłaci

Odpowiedz