Codziennie życie kierowców ciężarówek w środkowej Syberii, czyli śnieg, mróz, rzeki, Kamazy i Urale

Użytkownik serwisu YouTube „Viktor Pivovavor” chyba bardzo lubi swoją pracę, bo nagrywa wszystkie jej najciekawsze fragmenty. Następnie powstają z tego nawet ponadgodzinne filmy, które pokazują życie kierowców ciężarówek w dalekiej Rosji. Wnioskując po rejestracjach ciężarówek, wszystko dzieje się w Kraju Krasnojarskim, czyli regionie Rosji, który leży w środkowej Syberii, gdzie warunki do życia są naprawdę trudne.

Pojazdy, które możemy zobaczyć na filmach Viktora, to przede wszystkim różnego rodzaju Urale, Kamazy, MAZ-y i inne proste oraz wytrzymałe konstrukcje, które nie boją się śniegu, rzek i pięćdziesięciostopniowego mrozu. Co ciekawe, na półtoragodzinnym nagraniu z 2011 roku, które zaprezentuję poniżej, można zobaczyć także chińskie Howo (1:24) z kabiną pochodzącą z Volvo FL12, a także niewielki dźwig na podwoziu marki Fuso, który najwyraźniej przywieziono na Syberię z Japonii, na co wskazuje kierownica po prawej stronie. Równie interesującym pojazdem jest też Ural z wysoką, sypialną kabiną, który ma aż czteroosiowe podwozie z tridemem pod zabudową (0:48).

Z ciekawostek mogę jeszcze wymienić renifery zaczepiające kierowców (0:40), klasykę gatunku w postaci rozpalania ogniska pod silnikiem Kamaza (0:24), czy transport koparko-ładowarki wywrotką z wysokimi burtami na podwoziu kolejnego Kamaza (0:59). Dosyć zresztą gadania, zobaczcie sami! Film z 2011 roku czeka poniżej:

Link do filmu nadesłał Maciej Kapuściński, dziękuję bardzo!