transfactor3665
Opublikowane 6 Lipiec, 2017

CIMC przewiezie teraz 45-stopowe kontenery, czyli nowa wersja chińskich naczep z polskiej montowni

cimc_naczepa_kontenery_45_stop_1

CIMC, czyli chiński producent naczep od półtorej roku posiadający montownię w Polsce, dalej rozszerza swoją ofertę. Tym razem nowością jest naczepa do przewozu kontenerów, która – w przeciwieństwie do pojazdów oferowanych dotychczas – zmieści także kontener 45-stopowy, również w wersjach HiCube.

Firma zachwala, że nowa naczepa spawana jest w 98 proc. na w pełni zrobotyzowanej linii i ma warstwę antykorozyjną powstałą w procesie cynkowej kataforezy elektrolitycznej. Do tego mamy tutaj podzespoły renomowanych producentów, czyli zamki kontenerowe Jost, pneumatykę Wabco, elektrykę i oświetlenie Hella oraz osie marki BPW (wkrótce dołączy do tego także SAF). Masa własna naczepy to około 5,1 tony, natomiast gwarancja wynosi 2 lata na cały pojazd i 10 lat na integralność ramy.

Czy jednak nowy chiński produkt znajdzie klientów w Polsce? Na dobrą sprawę już znalazł. Egzemplarz widoczny na zdjęciu został bowiem przekazany pierwszemu polskiemu klientowi, którym okazał się Jan Łuczak – przewoźnik z Warszawy, który od ponad 25 lat wozi właśnie kontenery.

sdr

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Jaro napisał(a):

  Rozsowa też się przodem?

 2. Misza napisał(a):

  Z jednej str konkurencja,ale z deugiej Wielton bedzie sie staral bardziej. Ze Litwini i Lotysze ciagaja nasze naczepy i przyczepy to standart. Widzialem 2 razy nowe Wieltonki na niemieckich blachach,dzis jedna na holenderskich,a w ciagu tygidnia 2 nowe wanny qe francji na F blachach. Konkurencja. Kiedys Wielton byl nie znany na zachodzie,jutro chinska marka bedzie znana w Polsce. Tylko czekac na ich ciagniki na krajowce.

 3. Blazej napisał(a):

  Kolejny chiński shit, oczywiście cena adekwatna do jakości. Osobiście mam naczepy podkontenerowe krone i wielton i wiem ze cimc się chowa.

  • Sasza z Sochaczewa napisał(a):

   Znając polskich przewoźników nie jeden na to pójdzie bo cena. Wielton to też dziadostwo. Źle się z tym jeździ a rozsówanie po pół roku to tak działa że szkoda gadać. Ale polscy biznesmeni biorą bo cena konkurencyjna jest.

 4. Hampel napisał(a):

  Naczepa to nie jest specjalnie skomplikowana maszyna. Wszystko rozbija się o stal, którą używają do budowy. Od jej jakości zalezec bedzie zywot naczepy. Tyle.

  • pete379 napisał(a):

   No niekoniecznie. Możesz zbudować nawet ze stali pancernej, ale jak źle zaprojektujesz i poskladasz to nawet stojąc się rozleci.

 5. yogi napisał(a):

  Sęk w tym, że Wielton się poprawił i nowe modele są lepsze. Te starszego typu były straszne. Wi

  • Sasza z Sochaczewa napisał(a):

   Jeżdżę Wieltonem z tego roku. I uwierz mi dla kierowcy to jest starsza porażka. System wysówania po pół roku działa jak w naczepie 10letniej. Wszystkie plastiki wyglądają jak by miały konkretną kolizję. A samo ciągnięcie tej naczepy jest dziwne. Dlatego tego nie umiem wyjaśnić. A o tym że jak przyszła z fabryki to połowę śrubek zrobiłem po pierwszym tygodniu to już nawet nie wspominam.

 6. Robi napisał(a):

  a gdzie spawaja kawałki ram? Przecież nie przychodzą w całości z Chin, ze względu na długość kontenerów morskich
  nawet naczepy Krone pękają w miejscu spławu ram- które produkują na Słowacji i transportują do de.
  Ciekawe czy wymieniają te naczepy jak nie funkcjonują od nowości jak inne produkty pod chińskimi markami w marketach?

Odpowiedz