rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Październik, 2017

Ciężarówki z wypożyczalni nie będą musiały mieć tachografów – USA wprowadza nietypowy wyjątek

kenworth_wynajem

Zacznę od przypomnienia, że już za niecałe trzy miesiące tachografy staną się w USA obowiązkowym wyposażeniem ciężarówek. Będą to urządzenia wyjątkowo trudne do oszukania, z racji zapisywania także lokalizacji pojazdu na mapie. Co jednak ciekawe, jeśli ktoś weźmie ciągnik siodłowy z wypożyczalni, tachografu w nim nie znajdzie…

Dwa dni temu amerykańska administracja poinformowała o wprowadzeniu nowego wyjątku od stosowania tachografów. Zgodnie z nim, ciężarówki wypożyczane na maksymalnie 8 dni nie będą musiały posiadać tachografów. Ma to dotyczyć także pojazdów z najcięższej klasy wagowej, w tym też ciągników siodłowych. Jednocześnie planuje się, że wyjątek ten zostanie utrzymany przez pięć lat, do jesieni roku 2022.

Aby udowodnić, że tachograf nie jest potrzebny, kierowca będzie musiał okazać umowę wynajmu. Istotna będzie też oczywiście data, aby wykazać, że nie dysponujemy danym autem dłużej niż od 8 dni. Dlaczego natomiast zdecydowano się na taką regułę? Ta ośmiodniowa furtka ma ułatwić wypożyczalnie ciężarówek na czas naprawy naszego własnego pojazdu.

Więcej o tachografach w USA przeczytacie tutaj, tutaj i tutaj.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 9 komentarzy

 1. Azrael napisał(a):

  “pięć lat, do jesieni roku 2020”

 2. De napisał(a):

  Czyli standardem będą 8 dniowe kółka podwójnej obsady Meksykanów czy innych po 12000 km.

 3. 2468 napisał(a):

  No to stare złomy będą w cenie. Będą stać w serwisie zawsze a te ślicznotki w trasę

  🙂

 4. Michal napisał(a):

  Filipie wiesz moze jakie normy czasowe tam maja miec ? U nas mamy jazde +-9,10godz i pauza +-9,11godz, week 45godz w uproszczeniu. A co tam za propozycje maja ?

  • Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

   Będą mieli takie same normy jak mieli dotychczas. Jedynie zmieni się sposób rejestracji tego czasu – elektronicznie, a nie na papierze. A wygląda to następująco: 14 godzin pracy oraz 10 godzin przerwy. Wśród tych 14 godzin pracy na jazdę może przypadać 10 godzin.

   • 9876 napisał(a):

    No to zaraz się dowiemy ,że amerykańscy szefowie to dziad-transy bo z norm wynika ,że kierowca może pracować dłużej i odpoczywać krócej.
    Sen o tej pięknej Ameryce pryśnie 🙂

    ps.i jeszcze jest ważne jakie mają baseny i ile chat wybudowali dla potomstwa. O BMW nie wspomnę bo to oczywiste.

Odpowiedz