Ciężarówki-sklepy, których wyglądu można pozazdrościć – tak sprzedaje firma AutoSmart

AutoSmart to największy brytyjski producent profesjonalnych środków czystości dla samochodów. Firma działa na rynku już od 1979 roku i zbudowała sobie przy tym bardzo ciekawy system sprzedaży. Mianowicie, jej znakiem rozpoznawczym są mobilne sklepy, obsługiwane przez franczyzobiorców.

W praktyce oznacza to, że wielu przedstawicieli AutoSmart jest kierowcami i właścicielami bardzo ciekawych pojazdów. Są to mobilne sklepy na bazie samochodów ciężarowych, w typowych dla firmy białych, niebieskich i czerwonych barwach. Co więcej, ciężarówki są tutaj nie tylko sklepami, ale też mobilnymi reklamami. Dlatego ich właściciele robią wszystko, by zadbać o bardzo atrakcyjny, a wręcz unikalny wygląd.

Jednym z przykładów takiego pojazdu może być Renault T380 z Wielkiej Brytanii. Samochodem tym jeździ Paul Daley-Smith, przedstawiciel AutoSmart na północno-wschodnią Anglię. W jego zabudowie mieści się w pełni wyposażony, mobilny sklep ze środkami czystości. Zewnętrzna strona pojazdu została zaś w pełni dostosowana do roli mobilnej, motoryzacyjnej reklamy.

Sklepowa ciężarówka otrzymała aluminiowe felgi, pełne obudowy podwozia, dolne orurowanie, lakierowanie wszystkich możliwych plastików, a nawet spojler nad tylnymi drzwiami. Uwagę zwraca też kabina, jako że dwuosiowe podwozie bez sypialni to w przypadku Gamy T bardzo rzadko spotykana konfiguracja. Pod kabiną pracuje zaś najsłabszy wariant 11-litrowego silnika, rozwijający moc 380 KM.

Drugi przykład to Scania, którą odebrał w ostatnich dniach Hans Kooij, przedstawiciel AutoSmart z Holandii. Również i tutaj mamy konfigurację, która nie należy do częstych. Nisko zawieszona kabina typu P została połączona z najwyższym dachem typu Highline oraz 320-konnym wariantem 9-litrowego silnika.

By przekonać do siebie holenderskich klientów, samochód przeszedł szereg charakterystycznych modyfikacji. Mamy tutaj dodatkowe oświetlenie na atrapie chłodnicy, dwukolorowe felgi, czy też ozdobne nakładki na reflektory. Poza tym uwagę zwraca osłona przeciwsłoneczna, na której zamontowano narożnikową kamerę. Dzięki temu pojazd nie potrzebuje przedniego lusterka.

A co się znajdować w zabudowach takich pojazdów? Dla przykładu, omawiana Scania posiada sześć zbiorników na 220 litrów. Mieszczą one hurtowe ilości środków do czyszczenia, takich jak na przykład samochodowe szampony. Nie brakuje też oczywiście sklepowych półek, z popakowanymi produktami.