OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 21 Listopad, 2018

Ciężarówki z silnikami Euro 5 zakazane na A40 w Niemczech – nowe ograniczenia od 2019 roku

Niemieckie strefy ekologiczne przestaną być domeną centrów większych miast. Już od przyszłego roku mają one obowiązywać także na autostradzie, chroniąc w ten sposób Zagłębie Ruhry przed nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza.

Sprawa dotyczy fragmentu autostrady A40, który przechodzi przez okolice Gelsenkirchen oraz Essen. Począwszy od 1 lipca 2019 roku, odcinek ten będzie objęty bardzo restrykcyjną strefą ekologiczną, wymagającą spełnienia normy emisji spalin Euro 5. Co więcej, już dwa miesiące później, 1 września, wymogi te zostaną zaostrzone, a obowiązkowa stanie się norma emisji Euro 6.

Trzeba tutaj pamiętać, że autostrada A40 często wykorzystywana jest w transporcie międzynarodowym, prowadzącym w kierunku krajów Beneluksu. W tej sytuacji, firmy dysponujące ciężarówkami Euro 5 i regularnie kursujące na tej trasie będą miały spory problem. Do 1 września 2019 roku muszą one wymienić swoją flotę na nowszą lub po prostu zacząć korzystać z objazdów.

Powyższa zmiana to następstwo pozwu wniesionego przez organizację ekologiczną DUH. Niemiecki sąd administracyjny przychylił się do jej oczekiwań i dlatego też nowe ograniczenia mają zostać wprowadzone.