Jadące ciężarówki obrzucone kamieniami – kilkanaście zniszczonych pojazdów

Ledwie miesiąc temu w całej Europie mówiło się o zamordowaniu 50-letniego kierowcy ciężarówki, poprzez zrzucenie na jego ciężarówkę pokrywy studzienki kanalizacyjnej (artykuł na ten temat tutaj). Tymczasem z Hiszpanii docierają informacje o kolejnej idiotycznej „zabawie”, tym razem polegającej na rzucaniu w ciężarówki kamieniami.

Jak poinformowała hiszpańska strona branżowa Eurotruckstar, w miniony czwartek, 13 czerwca, kamieniami obrzucono co najmniej kilkanaście ciężarówek. Atak miał miejsce na 361. kilometrze autostrady A7, nieopodal Alginet, na południe od Walencji.

Wśród uszkodzeń odnotowano popękane szyby przednie, uszkodzone panele nadwozia, a nawet zniszczone opony, w związku z kamieniami leżącymi na jezdni. Tylko w ciągu kilku godzin żandarmeria (Guardia Civil) otrzymała ponad dziesięć zgłoszeń na ten temat.

Dobra wiadomość jest taka, że żaden kierowca nie zostały ranny i straty miały charakter czysto materialny. Gorsza, że przestępcy ewidentnie sięgnęli po spore kamienie i wykazali się dużą celnością. Część ciężarówek nie nadawała się więc do dalszej jazdy.