OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Październik, 2018

Ciężarówki marki Hyundai od 2019 roku będą jeździły po Szwajcarii – będą to 476-konne “solówki” na wodór

Powyżej: tak mają wyglądać opisywane pojazdy

Wiadomo już kiedy w Europie zadebiutują ciężarówki marki Hyundai. Pierwsze egzemplarze mają pojawić już w przyszłym roku, trafiając do użytku w Szwajcarii. Łącznie zaś, między 2019 a 2023 roku, Szwajcarzy mają odebrać dokładnie tysiąc takich pojazdów.

Co ciekawe, Hyundai nie zdecydował się na oferowanie w Europie ciężarówek z dieslem. Wszystkie omawiane powyżej pojazdy zostaną więc wyposażone w napęd… wodorowy. Pozwoli on przejechać około 400 kilometrów na jednym tankowaniu.

Hyundaie przeznaczone dla Szwajcarów mają być 18-tonowymi “solówkami”, mającymi 10 metrów długości i nieco ponad 5 metrów rozstawu osi. Ich silnik będzie oczywiście elektryczny, a prąd niezbędny dla napędu wytworzą ogniwa wodorowe. Jest to technologia, którą Hyundai już od lat wykorzystuje w samochodach osobowych.

Maksymalna moc opisywanych pojazdów wyniesie aż 476 KM. Do tego dojdzie też 3400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, czyli wartość wręcz niewyobrażalna w 18-tonowym pojeździe.

Skąd natomiast Szwajcarzy wezmą wodór? Ten dostarczy szwajcarska firma H2 Energy, z którą Hyundai podpisał już odpowiednią umowę. Warto też dodać, że pełne ładowanie wodoru będzie trwało około 7 minut, a po tym czasie znowu będziemy mieli 400 kilometrów zasięgu.

Poniżej: Hyundai Xcient dostępny m.in. w Korei Południowej oraz Rosji

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. Damian napisał(a):

    I to jest przyszłość.

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.