Ciężarówki w konwoju z Rosji na Ukrainę, czyli Kamazy, jeszcze więcej Kamazów, trochę zdjęć i informacji

Stało się – rosyjski konwój ciężarówek z pomocą humanitarną wjechał na terytorium Ukrainy. Po tygodniowych negocjacjach, cały konwój został zatwierdzony przez Czerwony Krzyż i ruszył w kierunku terenów objętych najcięższymi walkami. W związku z tym uznałem, że warto przyjrzeć się białym ciężarówkom nieco bliżej.

W konwoju udział bierze 280 ciężarówek, z czego w większości są to trzyosiowe ciągniki siodłowe marki Kamaz. Co ciekawe, część z nich wyróżnia się unowocześnionym wyglądem kabiny, co osiągnięto poprzez montaż niestandardowych, plastikowych osłon. Poza tym w konwoju można także spotkać pewną ilość „solówek” Ural 4320, z klasycznym układem kabiny, a także autocysterny marki Kamaz 6×6, które zaopatrują konwój w paliwo. Co ciekawe, większość pojazdów ma czarne, wojskowe numery rejestracyjne lub całkowicie tablic nie posiada, co potwierdza informacje, że przed samym konwojem zostały one przemalowane na biało z typowo wojskowej zieleni. Na wojskowych rejestracjach jechały przez Rosję także mniejsze pojazdy, które obsługiwały konwój, czyli różnego rodzaju Volkswageny T5, czy pojazdy terenowe. Jak natomiast to wszystko wygląda? Poniżej można zobaczyć kompletny zestaw zdjęć, który opublikował serwis Voices of Ukraine:

konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_1 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_9 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_8 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_7 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_6 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_5 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_4 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_3 konwoj_rosja_jakie_ciezarowki_2

Źródło: Voices of Ukraine