rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Styczeń, 2017

Trzy ciężarówki z kabinami jedna na drugiej – bardzo nietypowo wyglądający wypadek na drodze nr 18

droga_18_wypadek_trzy_ciezarowki_1

Trzy kabiny ciężarówek zupełnie obok siebie – oto widok, który zastali policjanci oddelegowani dzisiaj do wypadku na drodze krajowej nr 18. Ponownie było to związane z zimowymi warunkami drogowymi, a wszystko opisuje poniższy komunikat. Przygotowali go policjanci z KPP w Żaganiu:

Zderzenie się trzech samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 18, na trasie w kierunku Wrocławia, to efekt niedostosowania prędkości do bardzo trudnych warunków panujących na drogach. Ponownie apelujemy o bardzo ostrożną jazdę.

Dziś nad ranem (5.01) na drodze krajowej nr 18, w rejonie miejscowości Iłowa (35 kilometr), doszło do zderzenia się trzech samochodów ciężarowych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, jadąc w kierunku Wrocławia, wpadł w poślizg doprowadzając do zderzenia z jeszcze dwoma samochodami ciężarowymi. Samochody marki Daf, Iveco i Man zakleszczyły się blokując oba pasy w kierunku Wrocławia. Na szczęście w wyniku tego wypadku tylko jeden kierowca doznał obrażeń nogi i klatki piersiowej. Obrażenia te nie zagrażają jego życiu. Wszyscy kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 18 w rejonie miejscowości Iłowa jest zablokowana. Objazdy są zorganizowane przez Żary i Żagań. W związku z tym, że ciężarówki jechały z ładunkiem i są mocno zakleszczone, ich usuwanie z drogi krajowej nr 18 może potrwać kilkanaście godzin.

droga_18_wypadek_trzy_ciezarowki_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Woytek napisał(a):

    Należałoby dodać że A18 w kierunku Wrocławia jest zawsze niebezpieczna, bez względu na pogodę. Może w końcu ktoś pomyśli nad remontem tej trasy.

  2. kitty napisał(a):

    GDDKiA jest oczywiście usprawiedliwiona…Via Toll kasę łyka a w zamian co ,SAFARI???Może w koncu znajdzie się ktoś odważny,pociągnie drogowców do odpowiedzialnosci za koszty zwiazane z naprawą cieżarówek,przejeżdżających hitlerstrasse.

Odpowiedz