Ciężarówka zjechała do rowu i uderzyła w betonowy przepust – 42-letni kierowca zginął na miejscu

W nocy z niedzieli na poniedziałek, na drodze wojewódzkiej nr 409, doszło do tragicznego wypadku. Jak podaje policja z Krapkowic, ofiara to 42-letni kierowca ciężarówki pochodzący z Zabrza.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 3.30, między miejscowościami Steblów oraz Dobra. Renault Premium, którym poruszał się 42-latek, na prostej drodze zjechało do rowu. Tam kabina pojazdu uderzyła w betonowy przepust, bardzo poważnie się uszkadzając.

By przeprowadzić akcję ratunkową, strażacy musieli rozcinać lewy bok nadwozia. Niestety, gdy dostano się już do kierowcy, okazało się, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Dlaczego natomiast stracił on panowanie nad pojazdem? Policja mówi tutaj o prawdopodobnym zaśnięciu za kierownicą.

Usuwanie wraku z miejsca zdarzenia zakończono dopiero po godzinie 21. Najpierw trzeba było opróżnić naczepę, w której przewożono dostawę dla jednego z marketów. Następnie zestawem zajął się ciężki holownik pomocy drogowej, a nagranie z podnoszenia możecie zobaczyć pod zdjęciami.

Źródło zdjęć: Policja Krapkowice