Ciężarówka z narkotykowym laboratorium zatrzymana na parkingu przy autostradzie

Już po raz drugi w ciągu dwóch dni, mowa będzie o ciężarówce wykorzystywanej do popełniania przestępstw. Wczoraj mogliście zobaczyć naczepę zmodyfikowaną pod kątem kradzieży paliwa, natomiast dzisiaj w roli głównej wystąpi Iveco Eurocargo do wytwarzania syntetycznych narkotyków.

Dwuosiowa ciężarówka jechała w poniedziałek niderlandzką autostradą A12. Samochód ten figurował w policyjnej bazie danych, jako pojazd widziany w bardzo podejrzanej sytuacji. Funkcjonariusze postanowili więc dokonać kontroli, wykonując to na najzwyklejszym, autostradowym parkingu, przy stacji Shell. Swoją drogą, kto był świadkiem tej kontroli, miał okazję zobaczyć naprawdę ciekawe sceny, z ogromną ilością radiowozów i specjalistycznego sprzętu.

Po opuszczeniu windy, oczom policjantom ukazało się niemal kompletne laboratorium do wytwarzania metamfetaminy. Składały się na niego zarówno zbiorniki z bazowymi substancjami, jak i sprzęt wykorzystywany do samej produkcji. Znalazły się też pewne ilości gotowego narkotyku, najwyraźniej wytworzonego już w tym pojeździe. Wokół roznosił się zaś słodki zapach, podobno charakterystyczny dla takich laboratoriów.

40-letni kierowca ciężarówki natychmiast został zatrzymany, a w sprawie rozpoczęło się szeroko zakrojone dochodzenie. Ma ono ustalić między innymi właściciela ciężarówki oraz umieszczonego w niej sprzętu. Ponadto kierowca odpowie za posiadanie urządzenia zakłócającego zasięg telefonów komórkowych, surowo w Niderlandach zabronionego.

Więcej zdjęć: