rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 Sierpień, 2017

Ciężarówka wypadła z autostrady A1, staczając się ze skarpy i dachując – czy zmęczony kierowca zasnął?

a1_ciezarowka_spadla_ze_skarpy

Na 114. kilometrze autostrady A1, w województwie kujawsko-pomorskim, samochód ciężarowy z przyczepą wypadł wczoraj z drogi. Scania serii 4 z budowlaną zabudową stoczyła się ze skarpy i dachowała, co skutkowało poważnym uszkodzeniem kabiny. Szczęśliwie kierowca oraz pasażer pojazdu przeżyli zdarzenie, lecz z uwagi na obrażenia trzeba było przetransportować ich do szpitala.

Zdjęcia ze zdarzenia opublikowali funkcjonariusze WITD Bydgoszcz. Dodano przy tym, że prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być zaśnięcie kierowcy. Wskazywało na to ustawienie czasu w tachografie, niewłaściwe o aż kilkanaście godzin.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

  1. marek napisał(a):

    Ekspresowa diagnoza,szkoda że w przypadku Maciarewicza nie mogą od kilku miesięcy ustalić przyczyny rozbicia limuzyn.

  2. Dabo napisał(a):

    Przepraszam ale nie za bardzo widze ciag przyczynowo-skutkowy pomiedzy “niewlasciwym ustawieniem” czasu w tachografie (o zgrozo, az o kilkanascie godzin!!!), a wniskami: “że prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być zaśnięcie kierowcy” sam nie raz po spawaniach mniejszych lub wiekszych, orientowalem sie ze czas w tacho to nie zawsze ten sam czas co pan w radio mowi, nigdy natomiast nie udalo mi sie przysnac z tego powodu, owszem raz “przysłem” (ze sie tak wyraze), ale tachograf nie mial z tym nic wspolnego

  3. Rafik napisał(a):

    No i komuś szamba czy też innego zbiornika betonowego nie dowieźli. Czy to ta sama słynna ekipa z Radomia lub okolic, co to kierowcy ani tarczek nie stosują, ani kursów wymaganych nie mają? Zestawy po załadunku mają 45 i więcej ton rzeczywistej masy całkowitej, a w całym zestawie sprawne hamulce są na góra trzech osiach? Scanie z tego typu ładunkami były już parokrotnie tutaj opisywane.

Odpowiedz