665
Opublikowane 10 Styczeń, 2018

I znowu – ciężarówka wjechała w Warszawie na tory tramwajowe, bo kierowca myślał, że to jezdnia

W nawiązaniu do aż dwóch tekstów:

Ciężarówka wjechała w Warszawie na tory tramwajowe – kierowca myślał, że to jezdnia

Kolejna ciężarówka na torach w Warszawie – może teraz miasto postawi tam znaki…

Już po raz trzeci mam okazję opisać zdarzenie z ulicy Okopowej w Warszawie. Dzisiaj rano, około godziny 7, na torowisku utknęła tam bowiem kolejna ciężarówka.

Kierowca Iveco Stralis musiał być przekonany, że torowisko z otaczającą je nawierzchnią tworzy zwykłą ulicę. W pewnym momencie nawierzchnia się jednak skończyła, a przed ciężarówką były jedynie tory oraz usypane, drobne kamienie. W efekcie Iveco z naczepą utknęło między szynami, blokując ruch tramwajów w obu kierunkach.

Wyciągnięciem ciężarówki zajęła się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz załoga Tramwajów Warszawskich. Przy okazji wykonano poniższe zdjęcia, opublikowane na Facebooku KM PSP m.st. Warszawy. Dla niezorientowanych dołączam także widok na skrzyżowanie, z którego ciężarówka wjechała na tory. Pochodzi on z Google Street View.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. Były kierowca Taxi napisał(a):

  Przynajmniej jest kilka takich sytuacji z dużymi w głównej roli rocznie. Niestety gdy się jedzie pierwszy raz to skrzyżowanie nie jest takie proste do rozgryzienia. Logika podpowiada że za światłami powinno się jechać “prosto” a nie drogą będącą przesunięta z 40° w prawą stronę zwłaszcza że początek torowiska wygląda jak pelnowymiarowa droga. Nie mówiąc ile razy osobowki tam wjeżdżają ale urzędników nigdy to nie nauczy że powinni zmienić oznakowanie.

  • zzx napisał(a):

   skrzyżowanie jest oznakowane prawidłowo – jednak jeżeli masz jakiś światły pomysł “jak to zrobić – oznakować” – napisz na forum i jak to będzie miało ręce i nogi to obiecuję że złożę odpowiedni wniosek w ZDM by poprawili to oznakowanie.
   jednocześnie administratora portalu poproszę o zamieszczenie odpowiedniego pisma które otrzymam w odpowiedzi z ZDM.
   od razu zaznaczam że może to trochę potrwać bo ten urząd jest bardzo wolny.

 2. Tomek napisał(a):

  Kolega wziął sobie do serca stwierdzenie tiry na tory

 3. Stefan napisał(a):

  Moim skromnym zdanie za dużo naczytał się o samochodach elektrycznych

 4. Arti napisał(a):

  Panowie, przejeżdżam przez Kercelak codziennie i powiem Wam, że zdjęcia z googla są nieaktualne. Od wielu miesięcy (chyba od tego drugiego przypadku wjazdu ciężarówki na tory), po obu stronach torów są postawione znaki “Zakaz Wjazdu”.
  To jest naprawdę sztuka, żeby mimo to wpakować się na te tory.
  A podobno to są kierowcy zawodowi… 😉

 5. Kier napisał(a):

  Zapewne gdyby nie te wszystkie wiejskie akcesoria na przedniej szybie z firaneczkami na czele, to wjechal by na ulice a nie tory tramwajowe. Ale co tam, prawdziwy drajwer dzisiaj musi miec przednia szybe wystrojoną wszelkimi gadżetami. Tylko wtedyozna powiedziec ze jest prawsziwym kierowca umiejacyn jezdzic nawet po torach,szybach itd.itp.

 6. Sputnik napisał(a):

  Kier,,przestań bredzić,bo widać nie masz pojęcia skoro twierdzisz że to przeszkadza,bądź utrudnia widoczność.

Odpowiedz