OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Grudzień, 2013

Ciężarówka wjechała do Odry – GPS poprowadził kierowcę dawną przeprawą czołgową

źródło: gps4us.com

źródło: gps4us.com

Na facebookowej grupie “Busiarze” sporo dyskusji wzbudził ostatnio post jednego z kierowców, któremu zepsuł się GPS i rozpaczliwie prosił o pomoc w ustaleniu dobrej trasy, bo najwyraźniej nie miał ze sobą mapy. Był to idealny dowód na to, jak zgubne może być powierzanie trasy wyłącznie w ręce urządzenia elektronicznego, które w przeciwieństwie do mapy może się przecież w każdej chwili zepsuć.

 

Regularne doniesienia o ciężarówkach zablokowanych na zbyt ciasnych drogach pokazują jednak, że GPS-y nie tylko się psują, lecz także pokazują nieszczególnie trafnie dobrane trasy. Jeden z kierowców ciężarówki udowodnił teraz, że nawigacja satelitarna może nawet zaprowadzić prosto do rzeki. Taka sytuacja miała właśnie miejsce na terenie Opolszczyzny, w miejscowości Dziergowice, gdzie kierowana GPS-em ciężarówka wjechała do Odry.

Z niewiadomego powodu elektroniczne urządzenie poprowadziło pechowego kierowcę przez dawną przeprawę czołgową. Swoje bezgraniczne zaufanie do elektroniki kierowca i pasażer ciężarówki niemalże przypłacili życiem – co prawda udało im się wydostać z kabiny na jej dach, gdzie woda nie sięgała, lecz prąd rzeki zniósł ciężki pojazd na aż 100 metrów od “drogi czołgowej”. Przemoczonych i zdezorientowanych kierowców oraz ich pojazd ratowało aż 13 zastępów straży pożarnej.

źródło: kontakt24.tvn24.pl

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Użytkownik* napisał(a):

    Znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego nie obowiązują użytkowników nawigacji GPS ?

  2. XYZ napisał(a):

    A Ciebie nie obowiązuje myślenie? Od razu widać, ze nigy nie jeździłeś autem dalej niż do kościoła. Nie mówiąc już o kierowaniu ciężarówką. Zupełnie nie znasz realiów tej pracy i nie wypowiadaj się błaźnie.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.