Ciężarówka wjechała w budynek, a wszystko przez auto osobowe, które chciało wyprzedzić rower

skarzysko_ciezarowka_wjechala_w_budynek

Powyższe zdjęcie, wykonane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, pokazuje następstwa nieudanego wyprzedzania roweru przez samochód osobowy. 30-letnia kobieta prowadząca BMW podjęła się tego manewru akurat w momencie, gdy z naprzeciwka nadjeżdżał ciężarowy Mercedes. Co gorsza, mocno wyjechała ona przy tym poza swój pas ruchu.

37-letni kierowca ciężarówki, wiozący ładunek węgla, próbował uniknąć zderzenia z mniejszym pojazdem, dojeżdżając do prawej krawędzi jezdni. To jednak nie wystarczyło, w związku z czym BMW całą swoją długością otarło się o Mercedesa, a ponadto kierowca tego ostatniego stracił panowanie nad pojazdem. Wyprowadzona z równowagi ciężarówka wjechała na przeciwległy pas ruchu, staranowała ogrodzenie i w końcu zatrzymała się na ścianie budynku stojącego po lewej stronie drogi.

Szczęśliwie na drodze ciężarówki nie znalazł się żaden człowiek, a i nikt z mieszkańców nie został ranny. Dobrze mają się także wszystkie osoby kierujące. Tego samego nie można jednak powiedzieć o samochodach oraz samym budynku. Jak podaje „ezachodnia.eu”, zamieszkany przez cztery osoby dom został już wstępnie przejrzany i zdaniem przedstawiciela nadzoru budowlanego może nie nadawać się do dalszego użytku.

Wszystko wydarzyło się dzisiaj o poranku, w Skarżysku-Kamiennej.