Ciężarówka do ratowania pijanych Brytyjczyków i naczepa, w której bezpiecznie wyśpisz się pod klubem

Ten tekst dedykuję wszystkim mieszkańcom Krakowa, czyli osobom, które znają problemy z rozbawionymi Anglikami jak mało kto. Oto bowiem w Anglii na drogi wyjechała ciężarówka-przychodnia dla osób kompletnie pijanych, która zapewni im fachową obsługę po wieczorze z nadmiarem alkoholu. Jest to DAF CF z trzyosiową naczepą mogącą pomieścić aż jedenastu imprezowiczów. Na pokładzie pojazdu będą mogli oni skorzystać z m.in. ośmiu łóżek, pryszniców, trzech specjalnych foteli, a nawet sprzętu do ratowania w przypadku zatrucia. Na wyposażeniu nie zabraknie oczywiście też pasów, które skutecznie przytrzymają w łóżku nawet najbardziej ruchliwych pacjentów.

Wszystko po to, aby osoby, które nadużyły alkoholu, nie stanowiły zagrożenia dla innych osób oraz dla samych siebie. Załoga pojazdu pomoże im też uniknąć zainteresowania ze strony policji i spędzenia nocy w celi lub zwykłym szpitalu. W ten sposób chce się zresztą odciążyć pogotowie ratunkowe oraz policjantów, podjeżdżając ciężarówką bezpośrednio w imprezowe zakątki miasta i tam też udzielając pomocy.

daf_cf_pijani_anglia_leczenie

Widoczny na fotografii DAF CF trafił do miasta Bristol. Koszt jego zakupu, wynoszący 500 tys. funtów, poniosła organizacja non-profit National Licensed Trade Organisation, która zajmuje się właśnie pomaganiem przy nadużyciu alkoholu. Już wkrótce na brytyjskich drogach ma się pojawić aż dziesięć tego typu pojazdów, które będą obecne pod wszystkimi największymi „imprezowniami” w kraju.

Zdjęcie: westerndailypress.co.uk