Ciężarówka do przewozu nawet 15-tonowych sieci rybackich, czyli zupełnie niespotykany specjalista

Gdybyście spotkali kiedyś tę ciężarówkę na drodze, zapewne zachodzilibyście w głowę nad zastosowaniem jej zabudowy. Wyjaśnijmy sobie więc po co ktoś miały potrzebować tej ciężarówki i do czego może ona zostać wykorzystana.

Ten czteroosiowy pojazd dopiero co został wydany duńskiej firmie Cosmos Trawl. Przedsiębiorstwo to zajmuje się produkcją oraz serwisowaniem włoków, czyli wielkopowierzchniowych sieci rybackich. Sieci te ciągane są za statkami, będąc przymocowanym do specjalnych wysięgników.

Jak natomiast przewieźć taką sieć przy użyciu ciężarówki? Właśnie tutaj dochodzimy do opisywanej Scanii P360. Również i ten pojazd wyposażony jest bowiem w wysięgnik, na końcu którego znajduje się mechanizm do nawijania włoków.

Dzięki tej zabudowie ciężarówka w łatwy sposób dostarczy nowe i używane włoki do statków operujących z duńskich portach w Hirtshals oraz Skagen. Co też ciekawe, będą to transporty stosunkowo ciężkie, jako że jeden włok może ważyć nawet 15 ton. Dlatego też zdecydowano się na podwozie typu 8×2.

Zdjęcia opublikował duński dealer Stiholt.