OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Czerwiec, 2017

Ciężarówka poświęcona Dywizjonowi 303 w parze z odpowiednią osobówką oraz myśliwcem Hurricane

W nawiązaniu do tekstu:

Angielska policja z zachwytem o Scanii hołdującej Dywizjonowi 303

Scania R560 z firmy Repiński Transport, będąca jeżdżącym hołdem dla legendarnego Dywizjonu 303, zaprezentowała się na początku czerwca w wyjątkowym towarzystwie. Najpierw biały zestaw można było zobaczyć pod nową warszawską knajpą Dywizjon 303, a następnie pojawił się on na święcie 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.

W Pruszczu Gdańskim obok słynnej Scanii zaparkował Buick Special rocznik 1955, zmodyfikowany przez trójmiejski warsztat RodZ Factory. Z punktu widzenia sylwetki, jest to przykład typowo amerykańskiego tuningu dawnych krążowników szos. Mamy tutaj więc obniżone zawieszenie, obniżony dach, wyjątkowe koła oraz oczywiście potężny silnik. Jeśli natomiast chodzi o detale, to miały one na celu nawiązanie właśnie do samolotów Dywizjonu 303. Z myśliwca Jana Zumbacha przeniesiono grafikę z Kaczorem Donaldem oraz liczbę zestrzelonych wrogów, do tego mamy oczywiście polską szachownicę, logo dywizjonu, a nawet boczne wydechy w błotnikach, wzorowane na myśliwcach z okresu II Wojny Światowej. Oznaczenia boczne to natomiast połączenie skrótu RF, charakterystycznego dla Dywizjonu 303, a także cyfry 55, czyli roku modelowym opisywanego Buicka.

Jeśli zaś chodzi o warszawski pub Dywizjon 303, to tam Scania zaparkowała obok repliki myśliwca Hurricane z Dywizjonu 303. To właśnie tym modelem słynni polscy lotnicy latali w Bitwie o Anglię.

Zdjęcia z obu wydarzeń:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

    Bardzo wszystkim dziękuję za poprawkę z nazwiskiem.

  2. 1228 napisał(a):

    Bardzo klimatycznie sie prezentuą z tym Mi 24 🙂

  3. Mad mike napisał(a):

    Mi24 najlepsze.Troche nie w klimat.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.