OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Luty, 2015

Ciężarówka pędziła trasą S10 pod prąd – kierowca teoretycznie zawodowy cudem uniknął tragedii

Wypadków na polskich trasach dwujezdniowych z udziałem jadących pod prąd samochodów osobowych trochę już niestety było. Jadąca pod prąd ciężarówka, z całkiem sporą prędkością i oczywiście lewym pasem to jednak coś nowego, jeszcze bardziej przerażającego. Jedynym pocieszeniem mógł być tutaj fakt, że takie Volvo FH było z daleka dobrze widoczne, co prawdopodobnie pomogło też w uniknięciu wypadku. Niemniej nadal trudno zrozumieć jak kierowca przynajmniej w teorii zawodowy mógł nie zauważyć,  że wszystkie znaki drogowe stoją tyłem do niego, a co chwilę ktoś próbuje pojechać z nim na czołowe. Czyżby pomógł mu alkohol, a może był to po prostu jakiś niezbyt ogarnięty obcokrajowiec? Na nagraniu widać, że naczepa należy do szwedzkiej firmy mającej licznych zagranicznych podwykonawców. Jakby nie było, to cud, że na obwodnicy Wyrzyska (S10) nie doszło do tragedii, bo kierowca ewidentnie dopiero pod koniec przejazdu trasą zauważył, że jedzie pod prąd, włączając długie światła i zwalniając.

Dzięki Łukasz za link!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Dominik napisał(a):

  “Jakiś dziwny ten kraj, wszyscy pod prąd jadą, znaki tyłem stoją… A zaraz, to ja pod prąd jadę…”

 2. aleksander napisał(a):

  Viatolla cofal

 3. pete379 napisał(a):

  Co za idiota. Znam tę trasę i nie wiem jakim cudem mógł na nią wjechać pod prąd na samym początku. Prędzej na rozjazdach na skrzyżowaniach co mu się pomyliło. Chyba, ze to naprawdę jakiś nieogar jak np. Filipińczycy w Dino Trans.

  • Marcin napisał(a):

   Co do Filipiczyków to, że pochodza z tropikalnego kraju nie mozna od nich wymagac żeby byli ekspertami od jazdy po śniegu. Ciekawe jak ty byś sobie poradził gdyby przyszło ci jeździć po Manilii podejrzewam że mogli by cie podobnie nazwać…

 4. To przewoznik tretaba i firmy enterprise z Reptowa koło Stargardu Szcz. Gratulacje

 5. bart napisał(a):

  aleksander “viatolla cofał” – :D:D:D

 6. kej napisał(a):

  express

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.