Ciężarówka emitująca obraz sprzed swojej kabiny – łatwe wyprzedzanie i reklama w Rosji

Rosyjska firma boardway.life zajmuje się wynajmem samochodów ciężarowych jako jeżdżących ekranów. Samochody służą przy tym za mobilną reklamę (przykład powyżej) lub nawet jako mobilne kino. Co więcej, ekrany można uruchomić z aż trzech stron nadwozia, po obu bokach zabudowy, a także na tylnej ścianie.

By natomiast reklamować też samego siebie, boardway.life wpadło na nietypowy pomysł. Gdy firmowe Isuzu jedzie akurat na zlecenie i nie wyświetla przy tym żadnej reklamy, na jego tylnej ścianie prezentuje się obraz sprzed ciężarówki. Ułatwia to innym kierowcom ocenę sytuacji na drodze, pozwala na łatwiejsze wyprzedzanie, a przy tym zwraca ogromną uwagę, zapewniając firmie odpowiedni rozgłos. Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć poniżej, na filmie wykonanym w Moskwie:

Powyższy pomysł nie jest niczym nowy, ale już bardzo długo czeka na wprowadzenie do powszechnego użytku. Zaczęto go promować w Ameryce Południowej, jeszcze w 2016 roku, za sprawą firma Samsung. Postanowiła ona wyświetlać na naczepach obraz sprzed ciężarówek, by ograniczyć w ten sposób ilość wypadków przy wyprzedzaniu.

Następnie, w 2020 roku, z podobnym pomysłem wyszedł koncern Volvo, w dziale produkcji maszyn budowlanych. Tylny ekran trafił na prototypową, elektryczną wywrotkę, a więc pojazd wolnobieżny, szczególnie często wymagający wyprzedzania. Trzeba przyznać, że w tym przypadku montaż ekranów wydaje się naprawdę uzasadniony, choć może być też trudny do zrealizowania, przez trudne warunki pracy większości maszyn budowlanych.