Ciężarówka z dłużycą wjechała pod pociąg, kierowca zginął na miejscu – tragiczny wypadek pod Gryfinem

W Daleszewie w woj. zachodniopomorskim doszło dzisiaj do tragicznego wypadku z udziałem ciężarówki oraz pociągu. Jedna osoba zginęła, a ponad dwadzieścia zostało rannych.

Wypadek miał miejsce około godziny trzynastej i na miejscu cały czas trwają działania ratunkowe. Są już jednak wstępne informacje, według których ofiara śmiertelna to kierowca ciężarowego Volva, które przewoziło w dłużycę. Mówi się też o 22 osobach rannych, na które złożyli się przede wszystkim pasażerowie pociągu.

Wszystko wydarzyło się na małym, niestrzeżonym przejeździe, opatrzonym jedynie znakiem „stop”. Ciężarówka zderzyła się tam z elektrycznym składem pasażerskim, jadącym w relacji Szczecin-Zielona Góra. Przednia część pociągu, w której znajdował się maszynista, ulegał przy tym całkowitemu zniszczeniu. Skoro jednak maszynisty nie wymienia się wśród ofiary śmiertelnej, najprawdopodobniej miał on czas na włączenie awaryjnego hamowania i ucieczkę do dalszej części pociągu.

Liczne zdjęcia i film z miejsca zdarzenia znajdziecie na stronie internetowej „Radia Szczecin” – pod tym linkiem. Poniżej można natomiast zobaczyć co zostało z ciężarówki: