Ciężarowe ciekawostki na youtube – ruch w porcie w Hamburgu, „What does the Fox say?” oraz „Epic Split” w Luwrze

Zbliża się weekend, więc czas na kilka youtubowych propozycji, które będzie można obejrzeć przy sobotnim piwku:

Na pierwszy ogień idzie niemieckie nagranie z portu morskiego w Hamburgu. Ilość ciężarówek z naczepami podkontenerowymi przyprawia tam o prawdziwy zawrót głowy, ilustrując, jak wielkim przedsięwzięciem logistycznym jest międzykontynentalny transport kontenerów. Nagranie nadesłał Marek Jastrzębski, dzięki!

Kolejny filmik jest natomiast propozycją muzyczną, która wielu osobom jest już zapewne świetnie znana. Nagranie przedstawia polskiego kierowcę, który robi pokaz świateł w rytm niesamowicie popularnej piosenki Ylvis – The Fox (ponad 361 milionów wyświetleń na YouTube w pół roku). Produkcja ta była już na facebookowym funpage’u 40ton.net (dzięki Cookies za link!), a po kilku godzinach zaczęła krążyć także po innych stronach, zbierając prawie milion wyświetleń. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo jest to nagranie naprawdę świetne. Zdziwiłem się za to, kiedy znalazłem dzisiaj to nagranie na belgijskiej grupie facebookowej zrzeszającej miłośników starych ciężarówek, a następnie na brytyjskim portalu motoryzacyjnym Car Throttle. Film robi więc naprawdę międzynarodową karierę! Tych, którzy jeszcze go nie widzieli, zapraszam do oglądania:

Na koniec jeszcze kilka słów na temat „Epic Split” od Volvo Trucks, czyli nagrania przedstawiającego Jean Claude Van Damme’a robiącego szpagat na lusterkach ciężarówek. Film ten doczekał się od listopada 2013 r. już ponad 69 milionów wyświetleń na portalu YouTube. Obecnie można go natomiast oglądać w paryskim muzeum reklamy Musee de la Publicite, w Luwrze.