OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Wrzesień, 2017

Ciężarowa Tesla: premiera 26 października, przepowiednie ekspertów i system wymiany baterii

tesla_ciezarowka_elektryczna_ted

Powyżej: jedyne zdjęcie nowej Tesli, jakie dotychczas opublikowano

Wielokrotnie zapowiadana ciężarówka marki Tesla ma zostać zaprezentowana już za miesiąc, 26 października. Jest to oficjalna informacja, podana przez samego producenta. Skoro już więc o tym mowa, warto przyjrzeć się innym ciekawostką dotyczącym właśnie Tesli.

Czy ciężarowa Tesla odniesie sukces? Eksperci są o tym podobno jak najbardziej przekonani. Wyliczono bowiem, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat samochody elektryczne zaczną stanowić około 10-15 proc. sprzedaży amerykańskich ciężarówek do użytku krótszych dystansach. Tesla ma się w to zaś doskonale wpisać.

Ponadto amerykański urząd patentowy pokazał rozwiązanie, które Tesla właśnie sobie zastrzegła. Jest to system wymiany baterii w zaledwie 15 minut, przygotowany dla samochodów osobowych i podobno gotowy do produkcji. Bazuje on na niewielkim podnośniku oraz samej maszynie wymieniającej, ustawianej pod pojazdem. A skoro w autach osobowych da się to zrobić w kwadrans, wyciągając baterie spod podwozia, w ciężarówkach pójdzie zapewne jeszcze szybciej. W końcu tutaj wystarczy wymieniarka sięgająca do pojazdu od boku, bez konieczności podnoszenia.

Na koniec przypomnę jeszcze poprzednie informacje na temat ciężarowej Tesli. Samochód ten ma być przeznaczony na regionalne trasy, mając około 400 kilometrów zasięgu i dzienną kabinę. W wyposażeniu znajdziemy też autopilota, podobnego jak w osobowych Teslach (i jak w tym śmiertelnym wypadku). Czego natomiast nie wiadomo, to czy ciężarowa Tesla będzie dostosowana także do europejskiego użytku.

tesla_wymiana_baterii

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Mati napisał(a):

    Chyba nie jest zbyt piękny skoro pokazali takie zdjęcie

  2. Luka napisał(a):

    wcale nie musi być piękny , oby był dobrym wołem do pracy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.