OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Grudzień, 2013

Ciągniki DAF XF Euro 6 we flocie Willi Betz – holenderskie auta dla holenderskiego oddziału

Willi Betz, jedna z największych firm transportowych w Europie, kojarzona jest przede wszystkim z Mercedesami. Od kilkudziesięciu lat charakterystyczne, niebiesko-żółte zestawy najczęściej spotykane są właśnie z gwiazdą na masce, niezależnie od kraju zarejestrowania, czy rodzaju zabudowy. We flocie Betza można jednak znaleźć także pewną grupę rodzynków w postaci ciągników marki Renault oraz holenderskich DAF-ów. Tych ostatnich będzie teraz zresztą o dwadzieścia egzemplarzy więcej, gdyż właśnie tyle najnowszych XF-ów z silnikami Euro 6 zamówił holenderski oddział Willi Betz Barendrecht.

daf_xf_euro6_willi_betz

Zamówienie dwudziestu nowych ciągników siodłowych to w skali wielotysięcznej, niebiesko-żółtej floty zmiana niemalże kosmetyczna. W przypadku oddziału z Barendrecht jest to jednak zmiana ogromna, gdyż cała jego flota liczy sobie właśnie dwadzieścia ciągników. Odbiór dwudziestu nowych DAF-ów jest więc w tym przypadku całkowitą wymianą parku maszyn, w którym od teraz będą pracowały wyłącznie holenderskie ciągniki.

DAF-y, które trafiły do holenderskiego Betza to XF-y Super Space Cab z silnikami PACCAR MX-11 o mocy 440 KM. Za przenoszenie mocy na koła jest w nich odpowiedzialna skrzynia biegów AS Tronic, natomiast o bezpieczeństwo kierowców i ładunku będzie dbał system VSC (Vehicle Stability Control). Na co dzień niebieskie DAF-y będą przemierzały europejskie drogi z kontenerami morskimi załadowanymi na charakterystycznych, czteroosiowych naczepach.

źródło: transport-online.nl

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. struś pędziwiatr napisał(a):

    “We flocie Betza” a nie jak w tekście “W flocie Betza”. Spróbuj to wymówić bez litery “e”. To że tak proponuje komputer/korekta to nie znaczy że zwalnia to od myślenia.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.