Przewrócona wywrotka wbiła się w ciągnik – kierowca zginął na DK 50 [aktualizacja]

Treść została zaktualizowana w oparciu o informacje otrzymane od bliskich zmarłego.

Służąc za nieoficjalną obwodnicę Warszawy, a jednocześnie nie będąc przystosowanym do tak intensywnego ruchu, droga krajowa nr 50 pozostaje jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w Polsce. W minioną środę niestety doszło tam do kolejnej tragedii, a życiem przypłacił ją jeden z kierowców ciężarówek.

Wypadek miał miejsce około godziny 11, pod miejscowością Kamion, między Sochaczewem a Wyszogrodem. Według wstępnych ustaleń, wszystko zaczęło się od zderzenia dostawczego Iveco Daily oraz Mercedesa Actrosa z ciągnącego naczepę-wywrotkę. Na łuku drogi lewy przedni narożnik Daily trafił w lewy bok kabiny Actrosa, a załadowany węglem zestaw złapał przy tym pobocze, stracił stabilność i przewrócił się na drodze. Sunąca na boku naczepa uderzyła wówczas w nadjeżdżające z naprzeciwka Volvo FH, wbijając się w kabinę, przecinając słupki przednie i dochodząc aż do części sypialnej ciągnika.

By dostać się do kierowcy prowadzącego Volvo, konieczne było usunięcie drzwi narzędziami hydraulicznymi, a także odsunięcie wywrotki przy użyciu wyciągarek. Niestety, po wykonaniu tej akcji ratownicy potwierdzili śmierć mężczyzny w wyniku odniesionych obrażeń. Dwaj pozostali kierowcy zostali ranni i wymagali transportu do szpitala, w czym uczestniczyło także lotnicze pogotowie ratunkowe. Cały proces usuwania skutków zdarzenia trwał przez około trzy godzin i zaangażował osiemnastu strażaków.

Zdjęcia opublikowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.