Ciągnik siodłowy Iveco Daily w barwach firmy De Rooy – ciekawostka spotkana wczoraj we Wrześni

de_rooy_renault_gamy_t

Od kiedy pod Wrześnią produkuje się Volkswageny Craftera oraz MAN-y TGE, ciężarówki z firmy De Rooy są w tym mieście stałym widokiem. Ten powszechnie znany przewoźnik odpowiada bowiem za transport nowych „dostawczaków”, na co przykładem może być powyższe zdjęcie, pochodzące ze zbiorów Truck-Spotters.eu. A przy okazji do pomarańczowej floty dołączyła też ostatnio nowa konfiguracja, która wydaje się doskonale pasować do specyfiki transportu aut dostawczych.

Wjeżdżając do Wrześni od strony Konina ujrzałem wczoraj Iveco Daily z naczepą-lawetą. Zestaw miał żarskie rejestracje, pomarańczowe malowanie oraz charakterystyczne logo ze strzałkami na drzwiach kabiny. Nie ma więc wątpliwości, że był to nowy zestaw z firmy De Rooy. Ponadto na jednym z wrzesińskich rond dostrzegłem też oznaczenie automatycznej, ośmiobiegowej przekładni „Hi-Matic”, umieszczone na lewym boku kabiny. Na tym jednak informacje się kończą, jako że przebieg zdarzeń na kolejnych skrzyżowania nie pozwolił mi dogonić tego zestawu i zobaczyć go z bliska. W każdym razie po układzie naczepy można założyć, że takie Iveco przystosowane jest do przewozu dwóch aut dostawczych. Z racji kabiny sypialnej musi to zaś robić na krótkich, zapewne krajowych dystansach. Ponadto opisywany zestaw ewidentnie jest wielką nowością, jako że jego zdjęć można szukać w internecie z przysłowiową świecą.

Warto tutaj też zaznaczyć, że firma De Rooy już od dłuższego czasu użytkuje Iveco Daily w formie ciągników siodłowych. W Holandii samochody te pracują przy transporcie sprzętu AGD, mając 170-konne silniki, 3,5-tonowe DMC oraz około 1,9 tony masy własnej. Od kierowców wymagane jest tutaj prawo jazdy kategorii B+E, główna zaleta to doskonała zwrotność, a artykuł na ten temat, pochodzący z 2014 roku, znajdziecie tutaj.

Jedno zdjęcie, już niestety od tyłu:

iveco_daily_de_rooy_b+e_wrzesnia