Ciągnik z dwiema naczepami ruszy do pracy w Holandii – Ewals Cargo Care pokazał już stosowny zestaw

ewals_zestaw_z_dwiema_naczepami

Dotychczas Holendrzy byli jednymi z największych propagatorów 25,25-metrowych zestawów na drogach Unii Europejskiej. Teraz natomiast sprawy poszły w tym kraju na tyle daleko, że do pracy gotowy jest już pierwszy zestaw 32-metrowy. Ten ciągnik siodłowy z dwiema naczepami został właśnie zaprezentowany na targach Transport Logistic w Monachium, a całość miała barwy Ewals Cargo Care.

Trzeba przyznać, że pomysł na testy w codziennym użytku jest tutaj bardzo ciekawy. Jak podał bowiem holenderski portal „TTM” ciągnik z dwiema naczepami ma otrzymać zezwolenie na przejazdy na przykład z Rotterdamu do Venlo. Oznacza to więc, że na holendersko-niemieckiej granicy druga naczepa będzie mogła otrzymać własny ciągnik, aby ruszyć w dalszą trasę do Niemiec lub też obie naczepy zostaną załadowane na pokład dalekobieżnego pociągu.

Co to natomiast oznacza w praktyce? W przypadku transportu na przykład między Rotterdamem a Zagłębiem Ruhry Ewals Cargo Care będzie mógł liczyć na ekstremalnie niskie koszty. Na ponad połowie trasy dwie naczepy będzie bowiem ciągnął jeden ciągnik, w którym stosunek zużycia paliwa do przewiezionej ilości ładunku będzie o nawet 40 proc. lepszy niż w zwykłym zestawie. Przypomnijmy jeszcze, że kilka takich zestawów jeździ już w Szwecji i tam wyjątkowo niskie koszty eksploatacji zostały potwierdzone.

Zdjęcie Ewals Cargo Care opublikował na Facebooku.