OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Styczeń, 2019

Chłodniczy Volkswagen Crafter z panelami słonecznymi na dachu – to ma być oficjalna oferta

Ten samochód jest wspólnym dziełem Volkswagena oraz holenderskiego producenta zabudów Carrosseriefabriek Harderwijk. Mamy tutaj do czynienia z elektrycznie zasilaną chłodnią, przygotowaną wewnątrz elektrycznego furgonu. Co natomiast najciekawsze, to pokrycie dachu panelami słonecznymi.

Bazowym pojazdem jest tutaj Volkswagen e-Crafter. Jest to samochód dostawczy, który już z fabryki wyjeżdża z napędem elektrycznym. Ma on przy tym zestaw baterii, które pozwalają na przejechanie około 170 kilometrów.

Wewnątrz zabudowy znajdziemy natomiast elektryczny agregat. Chłodzi on wnętrze pojazdu i wykorzystuje prąd generowany przez panele słoneczne. Dzięki temu baterie samochodu nie są dodatkowo obciążane, a samo chłodzenie ma szczególnie ekologiczny charakter.

Co jednak ważne, również i agregat otrzymał zestaw akumulatorów. Mogą one zgromadzić prąd wystarczający na 5,5 godziny chłodzenia. Akumulatory można też ładować z prądu zewnętrznego, poprzez gniazdo 220V. Jeśli więc dachowe panele nie będą miały dostępu do słońca, samochód nadal będzie mógł wykonywać swoją pracę.

Opisywane auto ma być oficjalnie dostępne w salonach Volkswagena. Zaprezentowano je już na rynku holenderskim, przy okazji targów z branży gastronomicznej.