OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Listopad, 2018

Chłodniczy tridem z Niemiec, czyli silnik V8, bardzo ciekawa zabudowa oraz efektowny wygląd

Niemcy to naród zupełnie pozbawiony fantazji? Ta Scania serii S wydaje całkowicie temu zaprzeczać. Bo choć nie jest to żaden typowy “show truck”, nie brakuje powodów, by się za nią obejrzeć.

Opisywana ciężarówka to najnowszy zakup niemieckiej firmy Spiess Transport, zajmującej się międzynarodowym transportem chłodniczym. Pod względem konfiguracji mamy tutaj aż sześcioosiowy zestaw z przyczepą w formie “tridemu”. Zabudowa została wykonana przez firmę Carrosseriefabriek Heiwo i zwraca uwagę bardzo szeroką użytecznością.

Agregaty chłodnicze marki Thermo King zostały umieszczone pod nadwoziami. Dzięki temu przyczepę można otworzyć także z przodu, otrzymując całkowicie przejezdny zestaw. Z drugiej strony, zarówno ciężarówka, jak i przyczepa, wyposażone są też w windy marki D’Hollandia. Są one chowane pod zabudowami i umożliwiają za- i rozładunek w niemal dowolnym miejscu.

Do tego dochodzi też kwestia wyglądu. Kabina wyróżnia się zmodyfikowaną osłoną przeciwsłoneczną, przywodzącą na myśl tuning z Ameryki. Cały zestaw stoi na aluminiowych kołach, a z prawej strony ciężarówki znajdziemy specjalny, powiększony zbiornik paliwa. Jest też przednie orurowanie marki Trux oraz wnętrze wykończone pikowaną skórą. Co natomiast najważniejsze, pod kabiną typu Highline pracuje legendarny silnik V8.