OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 15 Luty, 2016

Chiński test ciągnika siodłowego, czyli przez góry Scanią R560 6×4 w szerokim, 42-tonowym zestawie

scania_r560_chiny_test_1

Ile może spalić Scania R560 z napędem 6×4 i przebiegiem zaledwie 16 tys. kilometrów, mając masę całkowitą na poziomie 42 ton, naczepę na bliźniakach i ładunek szerszy oraz wyższy od spojlerów kabiny, a przy tym pokonując drogę w około 1/3 składającą się z odcinków górskich? Dokładnie 34,29 litra na 100 kilometrów, a przynajmniej taki wynik udało się osiągnąć w tym kompletnie egzotycznym teście. Firma Scania przeprowadziła go w Chinach, na 1900-kilometrowej trasie z Chengdu do Hangzhou.

Skąd ten test? Scania R560 Streamline to okręt flagowy w chińskiej gamie tego producenta, więc opisane przedsięwzięcie miało za zadanie go wypromować. Chodziło także o pokazanie, że mocny, ośmiocylindrowy silnik z aż 2700 Nm maksymalnego momentu obrotowego w trudnych warunkach sprawnie połączy wysoką średnią prędkość z rozsądnym średnim spalaniem. Trzeba tutaj bowiem zaznaczyć, że wspomniana średnia 34 litrów została osiągnięta przy przeciętnej prędkości 68 km/h.

scania_r560_chiny_test_2

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. zzx napisał(a):

  co to jest okręg flagowy?

  • Bolo napisał(a):

   W przenośni chodzi o to,że to najlepszy,topowy model pojazdu na tamtym rynku. Jest co prawda jeszcze Scania R730,ale jak wynika z artykułu producent nie oferuje tej wersji najwidoczniej w Chinach stąd wersja R560 jest “okrętem flagowym”.

 2. VelS napisał(a):

  Okręt flagowy to zwykle największy okręt we flocie. To na nim okrętował i z niego dowodził bitwa morska Dowódca Floty. Na tym okręcie była wtedy podnoszona flaga Dowódcy Floty stad określenie “okręt flagowy”

 3. Wally napisał(a):

  Okręt flagowy, to taki na którym znajduje się dowódca (najczęściej) floty – pojęcie z tematyki Marynarki Wojennej. W czasie pokoju jest to najbardziej reprezentatywny okręt, który spełnia raczej funkcje symboliczne. W skrócie najlepszy ze wszystkich 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.