rekrutuj 40ton665
Opublikowane 5 Październik, 2017

Chiński samochód dostawczy na prąd trafi do Europy – będzie to Maxus, czyli dawny projekt firmy LDV

ldv_maxus_saic_1

W nawiązaniu do tekstu:

Po latach do Europy wraca LDV Maxus, niedoszły produkt z Lublina, który teraz produkują Chińczycy

Jak niedawno już opowiadałem, chiński koncern SAIC przejął brytyjską markę LDV i wraca z jej samochodami dostawczymi na rynek europejski. Tym samym na naszym kontynencie pojawi się Maxus, czyli auto dostawcze, które oryginalnie miało być produkowane w Lublinie.

Co jednak ciekawe, ekspansja Chińczyków nie ograniczy się tylko do odgrzania brytyjskiego kotleta. Inżynierowie z Kraju Środka postanowili bowiem przygotować zupełnie nową wersję Maxusa, która będzie miała napęd w pełni elektryczny. Samochód zaoferuje przy tym do 200 kilometrów zasięgu, będzie miało około tony ładowności i kupimy go zarówno w wersji zamkniętej, jak i w wydaniu pod zabudowę Co więcej, pełne naładowanie baterii pochłonie tylko dwie godziny, a gwarancja na nie będzie ważna przez 5 lat lub maksymalnie 100 tys. kilometrów.

Premiera? Pierwsze egzemplarze wyjadą na europejskie drogi w 2019 roku. Wśród głównych rynków przewiduje się zaś Europę Zachodnią, gdzie pojazdy elektryczne cieszą się już pewną popularnością.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Ted napisał(a):

    To miał być kiedyś następca Lublina, ale nic nie wyszło.

  2. obserwator napisał(a):

    pojazdy elektryczne w europie ciesza sie popularnoscia”‘çiekawe jak to daleko pojdzie ,jak ropa i gaz nie beda potrzebne to juz widze te 240 milionow ruskich gotujacych zelowki z glodu i nierobow z bliskiego wschodu jedzacych piasek.he.he.to nie jest wszystko takie proste.

Odpowiedz