rekrutuj 40ton665
Opublikowane 23 Sierpień, 2017

Chiński samochód dostawczy na prąd, który ma podbić USA – oto Chanje przypominające Sprintera

Powyżej: amerykańska reklama Chanje

Kolejny chiński producent samochodów podejmuje ekspansję na wysoko rozwinięte rynki. Tym razem jest to firma Chanje, pochodząca z Chin, choć mająca swój oddział także w Los Angeles. Co więcej, to właśnie w Stanach Zjednoczonych samochody Chanje mają być sprzedawane, a nawet znaleziono dla nich rozwiniętą sieć dystrybucyjną oraz serwisową. Chanje podpisało bowiem z tym celu umowę z firmą Ryder, czyli bardzo popularną i powszechnie znaną wypożyczalnią ciężarówek, mającą oddziały na terenie całego USA.

Jest jednak pewna rzecz, która może w tym wszystkim dziwić. Kiedy bowiem spojrzycie na samochód marki Chanje, od razu zauważycie, że coś Wam on przypomina. Dodajcie do tego jeszcze krótkie spojrzenie na wnętrze i wszystko robi się jasne – Chińczycy delikatnie mówiąc wzorowali się na Mercedesie Sprinterze. Jednocześnie o oficjalnej współpracy między Chanje a Mercedesem nigdzie się nie wspomina. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby koncern Daimler narobił wkrótce w tej sprawie rabanu.

Abstrahując już od chińskiego “wzorowania się” na innych produktach, dostawczy Chanje V8070 Hero jest samochodem naprawdę praktycznym. Mamy tutaj bowiem do czynienia z elektrycznym samochodem dostawczym, o około 7-metrowym, zamkniętym nadwoziu. W amerykańskiej konfiguracji DMC wynosi 7,5 tony, do tego dochodzą niecałe 3 tony ładowności, a moc silników elektrycznych to 198 KM. Zasięg? Ten wyniesie na jednym ładowaniu około 160 kilometrów.

Galeria zdjęć:

Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_03 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_04 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_05 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_07 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_08 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_09 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_01 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_10 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_11 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_12 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_13 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_14 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_15 Chanje_elektryczny_samochod_dostawczy_16

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Piotr napisał(a):

    Wydaję mi się, że tył ma z Renault Master.
    I zastanawia mnie dlaczego zawsze te elektryki mają takie niepraktyczne wnętrze.
    Myślę też, że to wiele osób odbiera jako minus, ponieważ brakuje im czegoś względem “spalinówek”.

  2. dono napisał(a):

    Co te biedne Niemiaszki moga zrobic poza groznym kiwaniem palcem w bucie? Zakaza sprzedawac chinskich aut? To spowoduje odpowiedz, a ta im sie jeszcze bardziej nie oplaci. Zaciskaja wiec zeby i eksportuja do Chin co sie da.

Odpowiedz