OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Grudzień, 2018

Ten chiński pickup ma oficjalnie trafić na irlandzki rynek – LDV T60 ma 2,8-litrowego diesla o mocy 150 KM

Europejskie premiery chińskich pojazdów cały czas są wielką rzadkością. Jedno z niewielu takich wydarzeń ma wkrótce mieć miejsce w Irlandii, za sprawą lokalnego przedstawicielstwa marki LDV.

Jak już wyjaśniałem tutaj, LDV jest obecnie marką chińskiego koncernu SAIC. Jej sztandarowym produktem jest model Maxus, czyli typowy, dostawczy furgon. Przed laty samochód ten miał być produkowany w Polsce, natomiast teraz wytwarza się go w Chinach, na coraz większą skalę importując do Europy.

Najnowszym produktem chińskiego LDV jest natomiast pickup o oznaczeniu T60. To już konstrukcja rodowicie chińska, choć przeznaczona między innymi na rynek australijski. Z tej też powodu koncern SAIC szczególnie przyłożył się do kwestii bezpieczeństwa. Pickup T60 zdobył pięć gwiazdek z australijskich testach zderzeniowych, co w przypadku pojazdów z Chin jest niemałym osiągnięciem.

Teraz zaś ten sam pickup ma zacząć trafiać do Irlandii. Lokalny importer chińskich pojazdów pokazał już pierwszy egzemplarz, który dopiero co przypłynął do kraju (na zdjęciach). Jest to pickup z podwójną kabiną, mający około tonę ładowności i niewysilony, 2,8-litrowy silnik o mocy 150 KM. Samochód porównywalny jest wielkością na przykład z Nissanem Navarą, czy Fordem Rangerem. Można się jednak spodziewać, że będzie znacznie tańszy. Tak przynajmniej jest w Australii, gdzie dobrze wyposażone LDV T60 jest jednym z najtańszych pickupów na rynku.

Więcej zdjęć LDV T60 prezentowałem tutaj.